П`ятниця, 19.04.2024, 14:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

ВНЗ в Польщі

Головна » Файли » Освіта за кордоном » Канада

Система освіти в Канаді
11.11.2010, 09:35
Канада - це країна, одним з найбільших досягнень якої є система освіти. Навчання тут абсолютно децентралізоване й належить, відповідно до конституції, до сфери виняткової юрисдикції провінцій. 

Кожна провінція самостійно визначає політику в цій сфері та бюджет на ці потреби. Це робить навчання в Канаді унікальним процесом. 

Країна "кленового листа" належить до числа держав, дипломи яких високо цінуються на міжнародному освітньому ринку. Це не дивно: Канада витрачає на розвиток системи освіти більше коштів, ніж більшість інших розвинених країн (7,1% від ВВП проти середнього показника в 6,1% ). Про ступінь розвитку освітньої інфраструктури говорить хоча б той факт, що всі державні школи, університети й коледжі Канади підключені через супутник КАНТАТ до мережі Інтернет.

 Канада є одним зі світових лідерів в області високих технологій, аерокосмічної індустрії, мікроелектроніки. Як наслідок, всі ці напрямки викладаються тут на дуже високому рівні. Гарною репутацією користується канадська інженерна освіта, а також програми в області бізнесу й природничих наук. Дипломи канадських навчальних закладів визнаються в усьому світі.

Оскільки в Канаді дві державні мови - англійська та французька, іноземний студент може вчитися у ВНЗ, де викладання ведеться на кожній з них. Більш поширена англійська (у Квебеці - французька).

У провінціях Нова Шотландія, Нью Бренсвік, Онтаріо та Манітоба можна пройти курс навчання як англійською, так і французькою мовою. Серед канадських навчальних закладів є і державні, і приватні.

Школи

Більшість дітей навчаються у державних (publicschool) і католицьких школах. Для громадян Канади шкільна освіта є безкоштовною. 

Іноземцям за навчання дитини у канадській школі потрібно платити. Розмір оплати визначає учбовий заклад. Приватні школи пропонують платні програми. Вибір таких шкіл дуже великий - з роздільним або спільним навчанням хлопчиків і дівчаток, повний пансіон або тільки денне навчання.

Приватних шкіл у Канаді порівняно небагато і у них доволі високий конкурс - є школи, до яких дітей записують ще до їхнього народження. У середньому, приватні школи-пансіони обладнані краще, ніж державні. Учні приватних шкіл здають проміжні (перевідні) іспити, а тих, хто не здав - відраховують. 

У деяких провінціях діє система атестації, за якою випускники, які не набрали достатню кількість балів, не можуть продовжити навчання у коледжі або університеті.Випускники відомих канадських приватних шкіл без всіляких труднощів вступають до ведучих університетів Великобританії, США і Канади.

Шкільна освіта складається з початкової (1-6 класи, вік учнів 6-12 років) і середньої шкіл (7-12 класи, вік учнів 13-18 років). Тривалість шкільної освіти 12 років,  у провінції Онтаріо - 13 років. У Квебеку середню школу закінчують після 11 класу. Тим, хто хоче вступати до університету, необхідно ще два роки навчатись на підготовчому відділені у коледжі системи CEGEP (французька абревіатура - College d'Etudes Generales et d'Edu-cation Professionnelle). 

Навчання у початковій і середній школі ведеться на одній з офіційних мов країни - англійській або французькій.

Коледжі

У Канаді нараховується близько 175 державних і приватних коледжів.Канадські коледжі підрозділяються на громадські (Community Colleges), технічні (Technical Institutes) і коледжі системи CEGEP. Основне завдання коледжів - готувати професійні кадри для промисловості ібізнесу. Технічні коледжі за короткий строк навчають студентів професії. Зазвичай у коледжі навчаються два роки. Більша частина навчального часу проходить у лабораторіях і майстернях, а не в аудиторіях. Після закінчення коледжу студентам видають сертифікати і професійні дипломи.

Громадські коледжі пропонують академічні програми, що є "мостом" між середньою школою і університетом. У деяких з них діють програми співпраці з університетами для подальшого отримання бакалаврського ступеню. Випускники такого коледжу зараховуються відразу на другий курс партнерського університету. 

При багатьох коледжах створені відділення для навчання іноземців англійській мові як іноземній (ESL).

Вимоги до абітурієнтів  залежать від спеціалізації коледжу. Зазвичай необхідно пред’явити Атестат про середню освіту і здати тест TOEFL з результатом 450-500 балів.

Вузи

Сьогодні в Канаді налічується близько 100 університетів й університетських коледжів (University Colleges). Найбільше ВНЗ розташовано в провінціях Онтаріо й Британська Колумбія. Дипломи вищих навчальних закладів цих провінцій цінуються найбільше, однак і навчання в них обходиться дорожче. У Канаді немає приватних вищих навчальних закладів (за винятком декількох закритих релігійних ВНЗ), всі вони на дві третини фінансуються з держбюджету й суспільних фондів. Всі університети входять в Асоціацію університетів і коледжів Канади (AUCC), яка щорічно перевидає офіційний довідник (Directory of Canadian Universities), що містить докладну інформацію про кожний з них. Канадські університети оснащені сучасним матеріально-технічним і лабораторним устаткуванням, мають добрі бібліотеки. 

Сильною стороною канадської вищої школи є тісний зв'язок науки й практики. Університетські клініки вважаються кращими в країні, бізнес-школи беруть активну участь у консультуванні підприємців і платників податків. За офіційною статистикою, канадська університетська наука створює в країні щорічно 150-200 тис. робочих місць. 

Як і у більшості західних країн, канадська вища освіта складається із трьох щаблів: початкова вища (Undergraduate) із присвоєнням ступеня бакалавра й тривалістю навчання не менше 3 років, а іноді й більше;магістерські програми (Graduate) із тривалістю навчання 1-2 роки; докторантура (Postgraduate) із присвоєнням ступеня доктора філософії (Ph) і тривалістю навчання 4 роки.Університети також пропонують безліч програм, після яких видаються спеціалізовані дипломи і сертифікати. Кожен навчальний заклад установлює свої вимоги до вступників. Але в будь-якому разі прийдеться пред'явити атестат про середню освіту й здати один з міжнародних тестів з англійської мови -TOEFL (від 550 балів) або IELTS (від 5,5 балів). З французької мови університет, швидше за все, запропонує свій власний тест. 

При вступі на магістерські програми прийдеться здавати також GRE, GMAT або LSAT (іспит для юристів). ВНЗ повинен одержати вашу заявку на навчання (application form) у січні-квітні. Бланки документів для вступу можна отримати через AUCC або звернувшись безпосередньо у ВНЗ. Треба мати на увазі, що в провінціях Онтаріо та Британська Колумбія створені єдині центри з обробки заявок для вступу на бакалаврські програми. Щоб вступити в канадську аспірантуру, потрібно направити лист на кафедру конкретного університету, більше того, адресувати його особисто професорові, що веде ту або іншу наукову тему. Він і буде приймати рішення. Запасіться декількома рекомендаційними листами, заготовте переклад диплома на англійську мову й завірте його в нотаріуса. Не забудьте про транскрипт - перелік пройдених предметів з оцінкою за кожний. Одержання докторського ступеня вимагає наявності публікацій у наукових виданнях.

У Канаді діє велика кількість програм, що дозволяють студентам поєднувати навчання зі стажуванням. Відповідальний та обізнаний стажист має чималі шанси отримати робоче місце.
Категорія: Канада | Додав: Iryna86 | Теги: навчання в Канаді, освіта за кордоном, освіта в Канаді, університети в Канаді, навчання за кордоном, Система освіти в Канаді
Переглядів: 8227 | Завантажень: 4 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 1.4/7
Всього коментарів: 1
1 Божена  
0
чи є можливим те, щоб учні з України, переїхавши до Канади, навчадись за канадською освітою?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz