Четвер, 25.04.2024, 04:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

ВНЗ в Польщі

Головна » Файли » Освіта за кордоном » Німеччина

Як може заощадити студент?
03.11.2010, 15:20

                         
Часто, захоплюючись рівнем життя середньої західної сім'ї, ми абсолютно забуваємо про те, наскільки ретельно в цих сім'ях планується і контролюється сімейний бюджет. Це лише уміння порівнювати численні спокуси з своїми доходами. Освіта в Німеччині коштує немало. Іноземним студентам часто доводиться затягувати пасок. Втім, економити потрібно з розумом.

Ось кілька порад.


За інформацією Товариства сприяння учням вузів (Deutsches Studentenwerk), німецькі студенти живуть, в середньому, на 770 євро в місяць. Їх однокурсники-іноземці - а це кожен одинадцятий студент Німеччини - витрачають менше - близько 645 євро щомісяця.

Не дивно, адже переважна більшість іноземних студентів (77 відсотків) - це вихідці з бідніших країн. Питання фінансування навчання у таких студентів - найскладніше. Які основні витрати студентів, і на чому можна заощадити?

Найважливіше - житло

Найменш витратною формою проживання є студентський гуртожиток. Зняти кімнату в ньому можна, в середньому, за 200 євро на місяць. У ціну, як правило, входить плата за комунальні послуги та інтернет. У землях східної Німеччини плата за гуртожиток нижче, ніж у західнонімецьких землях, і часто не перевищує 200 євро.

Багато студентів економлять на проживанні за схожим принципом. Вони знімають велику квартиру або будинок спільно (по-німецьки Wohngemeinschaft або WG). Ділять кухню, санвузол, а заодно комунальні витрати і витрати на інтернет і телефон. Виходить в будь-якому випадку дешевше, ніж знімати квартиру самому.

Особливий вид WG - спільне проживання зі своєю другою половиною. "Ми з моїм хлопцем платимо 400 євро на місяць за квартиру розміром трохи більше 50 квадратних метрів в Мюльхаймі-на-Рурі. Виходить по 200 євро з кожного. Комунальні послуги входять у ціну", - розповідає студентка Рурського університету Бохума (Ruhr-Universität -Bochum).

Варіант "люкс" - окрему квартиру - може собі дозволити лише кожен п'ятий студент у Німеччині (мінімум 300 євро на місяць - в залежності від суми за комунальні послуги).

Витрати на харчування

На другому місці в списку студентських витрат знаходяться витрати на харчування. У середньому на продукти, за даними Товариства сприяння учням вузів, у студентів йде близько 150 євро на місяць. У Німеччині, як і в усьому світі, є студенти, що живе виключно на макаронах - не з особливої любові до італійської кухні, а економії ради. Проте економити на їжі - справа небезпечна для здоров'я.

Грамотно витрачати гроші на харчування можна, обідаючи в німецькій студентській їдальні (Mensa). В середньому 1,5  євро. Ще один бонус їдальні - соціальні контакти. Саме тут можна спокійно поспілкуватися з однокурсниками і зав'язати нові знайомства.

Більш екзотичний спосіб економії на продуктах знає Володимир Михайлюк. "Багато супермаркетів дешево розпродають малозабезпеченим громадянам продукти, у яких незабаром спливе термін придатності. Можна набрати пакет продуктів за десять євро. Це особливо поширено на сході Німеччини", - розповідає студент. Заощадити можна, купуючи їжу в недорогих супермаркетах, наприклад, в Aldi, Lidl, Penny або Plus.

"Навчальні" витрати

Заощадити на книгах дозволяє бібліотека. Книги в Німеччині коштують дорого. Підручник з психології може мати вартість близько 60 євро. Тому з метою економії можна брати необхідну літературу в бібліотеці.

Якщо ж книга потрібна на тривалий час, її можна відксерокопіювати. Нерідко підручники також виставляють в електронному вигляді на сайті бібліотеки або на спеціальних інтернет-сторінках, створених на допомогу студентам (Semester-Apparat).

З 2006 року, після введення плати за освіту, у студентів шести федеральних земель Німеччини з'явилася ще одна стаття витрат - обов'язковий внесок, що становить близько 500 євро на семестр. "Я намагаюся кожен місяць відкладати гроші на плату за навчання, наскільки це можливо", - розповідає Ольга Шєїна. До "освітньому" внеску приплюсовується ще й семестровий - за проїзний квиток, обслуговування в бібліотеці, оформлення документів та інше. Він становить в різних вузах від 100 до 200 євро.

Інші витрати

Сезонні розпродажі - спосіб заощадити на одежі. Затрати на одяг, косметику та розваги індивідуальні. В стоках (Outlet) можна придбати одяг відомих брендів зі знижками в будь-який час року. Косметику і товари побутової хімії найвигідніше купувати у спеціальних торговельних мережах (Drogerie).

Телефонний зв'язок в Німеччині також недешевий. Мобільні оператори, як правило, пропонують студентам спеціальні тарифи. Однак тим, хто мало дзвонить, вигідніше купувати sim-карти без договору постійного користувача (Prepaid-card). Розмови на міжмісто дешевше вести за допомогою спеціальних кодів, які потрібно набирати перед номером. Знайти їх можна в інтернеті або в спеціальній пресі . Особливою популярністю серед іноземних студентів користується і безкоштовна інтернет-програма для дзвінків Skype.

Як контролювати фінанси

Важливо контролювати витрати. Загальна формула мінімальних студентських витрат на місяць може виглядати так:
200 євро житло 150 євро харчування 65 євро медстраховка 30 (120) євро плата за навчання одяг телефон розваги ... = 445 (565) євро. 

Найкраще скласти на початку місяця список запланованих витрат(один стовпчик) та доходів (інший ствпчик). І, по можливості, дотримуватися плану. Для початку складіть список тих речей, послуг і задоволень, без яких ви зможете обійтися, скажімо, протягом року. Скоротіть або взагалі виключіть вживання спиртних напоїв, сигарет, а також деяких продуктів харчування, які не тільки нічого що не дають «розуму і серцю», але і прямо шкодять здоров'ю (наприклад, свиняче сало, тваринне масло, здобні кондитерські вироби, солодощі і т.д.) Адже не варто зайвий раз доводити, що «приємне з корисним» співпадає в тому випадку, якщо ви ведете здоровий та організований спосіб життя.

Категорія: Німеччина | Додав: Iryna86 | Теги: побут в Німеччині, навчання в Німеччині, освіта за кордоном, Студент, навчання за кордоном, студентське життя за кордоном
Переглядів: 1061 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz