П`ятниця, 26.04.2024, 16:07
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

ВНЗ в Польщі

Головна » Файли » Освіта за кордоном » Великобританія

Британська освіта: головне - якість
28.11.2010, 15:59

Коли університету майже півтисячоліття, все в його стінах просякнуте величавою гідністю. Як не пишатися, якщо ти потрапляєш в один список випускників разом з Чарльзом Дарвіном, Вальтером Скоттом ... 


При цьому в навчальному процесі - ніякої величавості. Поспіх, список невиконаних завдань до кінця тижня, всі вечори і вихідні студенти проводять в бібліотеці або за комп'ютером ... А сучасних економічних теорій скільки розвелося! А якщо зважитеся заговорити з викладачем про нездійсненні завдання, то він і відповість: «Таке життя, треба до перевантажень звикати, тренуватися, як космонавти ».

І тренуються. Мета більшості
українських абітурієнтів, які вступають до британських ВНЗ, - якісна вища освіта, диплом, який визнають у цілому світі, контакти з зарубіжними колегами і Proficiency English, щоб вільно спілкуватися в міжнародній діловому середовищі. До речі, 70% українців-випускників британських вузів повертаються працювати на рідній землі.

Не для всіх

Якість британської освіти базується на трьох китах: чудова оснащеність вузів, інноваційні освітні технології і відмов
а від пасивної системи навчання на користь самостійної роботи. Останнє потребує ретельного відбору потенційних студентів: двієчники і прогульники можуть за дві секунди погубити століттями нажиту репутацію університету. Процедура вступу іноземця в британський вуз часом нагадує притчу про верблюда і вушко голки. Однак для абітурієнта з бездоганною анкетою та блискучими здібностями університет гостинно відкриє свої двері, за якими видніються також стипендіальні програми для вундеркіндів.

Сподіва
ємося, у найближчі роки  вдасться полегшити українським студентам доступ в такі навчальні заклади, тим самим надати нові перспективи для персонального кар'єрного зростання молоді та розвитку української економіки.

Іноземні студенти приносять британській скарбниці щорічно близько 5 млн. Щоб підтримувати і збільшувати цей дохід, але при цьому не знижувати академічні показники, британські вузи пропонують іноземним абітурієнтам безліч підготовчих програм.

Вищий рейтинг вузу - вищий прохідний бал

З
гідно даних британського статистичного агентства з вищої освіти HESA,  кількість іноземних студентів у британських коледжах і університетах збільшилася на 6% в порівнянні з попереднім роком і склала майже 120 тис. За даними Британської ради, як і раніше найбільш популярними напрямками залишаються бізнес, економіка та управління, за ними - суспільні науки, мистецтво, дизайн. Потроху збільшується кількість іноземних студентів на факультетах стоматології та медицини. В останні роки почав помітно підвищуватися попит на технічні та інженерно-будівельні спеціальності.

Втім, у багатьох випускників наших шкіл немає належної підготовки з англійської, яка повинна бути не просто вільною, а достатньою для сприйняття академічних знань за обраного профілю. Мінімальні вимоги британських вузів до мовної підготовки іноземних абітурієнтів - IELTS від 5,5 балу. Але варто пам'ятати: чим вищий рейтинг вузу, тим вищий прохідний бал з мови.

На шляху наших абітурієнтів в британські вузи є й кілька формальних перешкод. Наприклад, надходження відразу після школи неможлив
е через відмінності в системах шкільної освіти.

«У структурі шкільної освіти Великої Британії є два рівні: обов'язковий, який британці закінчують в 16 років з сертифікатом GCSE, і необов'язковий A-level - два роки доуніверситетської підготовки з вивченням предметів, близьких до обраної спеціальності, - говорить представник британської програми INTO . - У 18 років випускник британської школи з добрими оцінками в сертифікаті A-level може вступати до університету. Проблема в тому, що наші 11 класів прирівнюються до британського GCSE, і, за мірками приймальних комісій британських вузів, виходить, що нашому абітурієнту треба ще два роки вчитися. Якщо ваша мета - престижний вуз з першої п'ятірки національного рейтингу, то найнадійніший спосіб вступити - в 16 років поїхати на два роки в британську школу на A-level або на програму IB - International Baccalaureat. Вузи менш амбіційні приймають іноземних абітурієнтів після одно-дворічних професійних програм і після підготовчих курсів Foundation. Можливий переклад з російського вузу в британський, але звичайно з втратою року ».

Підготовка до навчання Кращими підготовчими програмами для іноземців вважаються курси Foundation на базі університетів: абітурієнт живе на кампусі як повноправний студент, користується всією інфраструктурою вузу, може відвідувати лекції університетських професорів і практичні заняття в лабораторіях.

Студентське життя

Навчальний план студент британського вузу може скласти сам або з допомогою куратора. Одна із сучасних тенденцій - витіснення жорстких комплексних наборів дисциплін більш дрібними модулями, з яких студент складає програму навчання.

Ніхто не змушує відвідувати лекції - у всіх є доступ до поточних навчальних матеріалів в Мережі. Багато цим користуються і проходять лекційні розділи віртуально, а годинник безпосереднього спілкування з викладачем використовують для обговорення найбільш цікавих новин з наукових лабораторій. Левова частка навантаження британського студента - це самостійні роботи: реферати, есе, курсові, дослідження в наукових центрах. Зручно, що в багатьох ВНЗ бібліотеки і комп'ютерні зали відкриті 24 години на добу.

Проблеми організації студентського дозвілля також не існує - студенти самі що завгодно організують: екскурсії, дискотеки, клуби за інтересами, спортивні команди, походи в кіно, театри, музеї. І в кожному британському вузі все це є. Наприклад, в Manchester Metropolitan University на 32 тис. студентів припадає 35 клубів за інтересами та 40 спортивних секцій, а в University of Southampton 20 тис. студентів організували 200 клубів і товариств.

На всі ці задоволення потрібні гроші. У британських студентів прийнято їх заробляти, а не просити в батьків. «Більшість студентів працюють під час канікул, а деякі й протягом семестру, - говорить менеджер міжнародного відділу університету Thames Valley University Сюзанна Вайтмен. - Усім британським студентам, в тому числі й іноземним, дозволяється працювати у навчальний час не більше 20 годин на тиждень, в канікули - хто як зуміє влаштуватися. Зрозуміло, заробляють вони небагато - лише на кишенькові витрати. Студентам перших курсів зазвичай вдається підшукати робочі місця з неповною зайнятістю у сфері обслуговування. У тих, хто навчається в магістратурі, більше шансів знайти кваліфіковану роботу: вони вже проходили професійні стажування, мають деякі практичні навики і контакти з роботодавцями ».

Британський диплом – не український

Вирішальну роль на старті кар'єри
відіграє солідність і популярність вузу, який закінчив молодий фахівець. Роботодавець, перш за все, «клює» на бренд вищої школи, а вже потім вникає в персональні гідності кандидата. Тому у власників британського диплому є деякий конкурентну перевагу, навіть якщо вони не удостоїлися дипломів Оксфорда, Кембриджа, Імперського коледжу та Лондонської школи економіки - першої четвірки рейтингу The Times Good University Guide 2007.

Як правило, зарубіжна освіта має прикладний характер, і навички, вироблені у студентів за роки навчання у Великобританії, допомагають їм краще адаптуватися в міжнародній діловому середовищі. Вони знають: головне - активність і завзяття, ні тіні млявості чи сумнівів – це роботодавцям не сподобається. Великобританія - країна, де всі дотримуються простої формули поведінки: be positive.

Категорія: Великобританія | Додав: Iryna86 | Теги: британська освіта, освіта в Великобританії, навчання в Великобританії, навчання за кондоном
Переглядів: 2228 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz