Середа, 24.04.2024, 10:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Цікава інформація

Хата для брата

Студент мусить десь жити. Найромантичніше було б у гуртожитку, найпрактичніше – на найманій квартирі. Але у першу чергу варто знайти будь-яке з цих помешкань.

Колись верхом блаженства вважалося жити у гуртожитку.

Будинки Студента (польською скорочено DS-y) були дешевими, але місця у них отримували тільки вибрані. Здавалося, що місця у них купувалися лише на чорному ринку. Однак, це вже інша історія. По останній стипендіальній реформі гуртожитки значно здорожчали і тепер стоять напівпустими. Дешевше і краще вважається винаймати помешкання.

Akademik not dead!

Будинки Студента щоправда і надалі існують, але мешкають у них здебільшого студенти першого і другого курсів. Зоб дістати місце у них, прийдеться трохи побігати. Напевно тобі треба буде оформити подання (запитай про термін його складання вже після складання вступних іспитів) і здати довідку про доходи твоєї сім’ї. у деяких вишах вистачає лише свідоцтва з місця роботи, інші вимагають довідки із  казначейства. Кожен вищий навчальний заклад окреслює мінімальний розмір доходів на особу в  сім’ї, у залежності від числа студентів, котрі подали клопотання про житло у гуртожитку,бо місць у них на всіх не вистачає. Наприклад, у Варшавському Університеті їх вистачає кожному третьому студенту, а у Вроцлавському – лише половині.

Якщо ти не отримаєш щасливого білету на проживання у гуртожитку, не заламуй рук, спробуй ще раз на початку навчального року. Є шанси! В листопаді виявляється, що багато осіб, яким виділили місце у гуртожитку, не з’явилося у ньому взагалі, а отже кімната у DS-ie не є раритетом у першу чергу тому, що проживання у гуртожитку стало дорогим. У Варшаві за місце у двохмісній кімнаті з ванною на поверсі у ньому на вулиці Żwirki I Wygury треба заплатити 315 злотих на місяць, натомість на вулиці Kickiego, де дві кімнати є з’єднані сегментами із спільною кухнею і ванною – 350 злотих. У Вроцлаві DS коштує не набагато менше, всередньому 320  злотих на місяць. Трохи дешевше у менших академічних осередках – у Бидгощу місце у двохмісній кімнаті вартує 220 злотих.

Пропала яєчня

Проживання у гуртожитку має свої вади та переваги. Найбільшим плюсом такого співмешкання є те, що необхідні книги та записи можна без проблем дістати у будь-який момент, бо зазвичай студенти із одного відділу квартирують неподалік. Крім того, таке помешкання є досконалим місцем для налагодження контактів, що є надзвичайно важливим для першокурсників. Коли маєш багато знайомих, то це провокує до приємних виїздів, тимчасової праці та кількаденних імпрез.

З іншої сторони життя у гуртожитку породжує тотальний брак особистого життя і спокою, адже постійно треба вчитися із «пробками у вухах», не зважаючи на дії оточуючих, хоча до цього можна звикнути. А ще, як кажуть наші російські сусіди:    « Нету худа без добра!»  - завдяки таким тренінгам ти можеш навчитися абстрагуватися навіть у найбільшому галасі й пізнати почуття толерантності відносно до інших.

Натомість призвичаїтись до спартанських побутових умов, які постійно побутують у гуртожитках, спільних часто забруднених ванн, вічного нагляду за власними сковорідками,у яких зазвичай може смажитись яєчня, котра при найменшому відволіканні може перетворитися на сніданок сусіда, не вдалось ще жодній людині.

На що варто звернути увагу при винаймі житла?

У першу чергу на вартість додаткової оплати за газ, електрострум, опалення, гарячу й холодну воду. Зазвичай це не є великі гроші, хіба вода у вашому помешканні буде підігріватися електро-чайником або на газовій плитці. У такому випадку тобі прийдеться віддати за газ і струм близько 400 злотих за два місяці. Подібну суму прийдеться віддати за опалення у разі, якщо в квартирі відсутнє центральне опалення і необхідним буде використання каміну. Оплата теж напевне буде вищою, якщо у квартирі наявні нещільне вікна та двері, а будинок не є утепленим додатково.

Обов’язково запитайте і про останній строк оплати Інтернет- зв’язку, телефону та кабельного телебачення. Бо по неуважності можете втратити можливість користуватися комп’ютером, телевізором, а телефонувати виключно зі свого мобільного. Несплата цих додаткових послуг – абсолютно позбавлена здорового глузду.

І наостанок додамо, що останнім часом у Польщі розпочалось будівництво першокласних гуртожитків нового зразка (як приватних, так і державних). У них розташовано прекрасні ванні кімнати, додаткові кухні при студентських кімнатах, є передбачено постійний доступ до Інтернету і цілодобову охорону. Такі Будинки Студента вже існують у Любліні, Кєльцах, Катовіцах. Однак вони мають один найбільший недолік – ціну, котра зазвичай становить 300-400 злотих на місяць з особи. Крім того варто замислитись над тим, що ж то за гуртожиток, у якому страшно організувати вечірку, бо якщо бодай щось буде знищеним через необережний рух, до кінця життя ти не будеш спроможним оплатити рахунок за ушкоджене майно.

Бабцю винаймали?!

Альтернативою гуртожитку є так звана «кімнатка при родині» або ж, як це трапляється у більшості випадків, «при бабці.» У такому місці з найбільшою охотою нас завжди хочуть розмістити батьки, котрим завжди здається, що якщо нас замкнути в будиночку з якоюсь порядною сім’єю, а у крайньому випадку хоча б з однією дорослою особою (пристарілою бабунею, яка вічно чимось невдоволена), то це гарантує стовідсоткову запоруку нашого постійного повернення додому у геть дитячий час, пильного навчання від ранку до ночі і цілковитої відсутності уже не дитячих розваг до самого ранку (бо по закінченні бурхливої ночі усі добропорядні студенти відправляються на пари навіть за кордоном). І, як це не парадоксально, вони мають рацію, проживання на квартирі з сімєю  зазвичай означає повну відсутність вільного простору для студента.

Мешкаючи у такій кімнаті, ти стовідсотково почуватимешся гостем. Зазвичай житло для студентів здають старші люди, а вони у силу свого віку мають свої, вже давно набуті та викохані, звички та дивацтва, одним, наприклад, може перешкоджати часте використання туалету, як на їх погляд, інші ледь не помирають від не вимкненого на ніч світла. Окрім того такі милі господині абсолютно не схвалюють будь-яких відвідин вас гостями. Але гріх не згадати, що ці бабуні у більшості випадків сприймають студентів за рідних внуків, годують їх поживними супами, плетуть на шпицях теплі шарфи і пестять, наче маленьких дітей. Але це відбувається тільки у рідкісних випадках.

Проживання «з бабусею» - не з дешевих, за помешкання треба заплатити 400-500 злотих і якщо порівнювати його із цінами на інші, також наймані кутки, то таке житло виявляється неоціненно дорогим. Хіба, що хтось згодиться здати тобі житло за догляд і турботу: допомогу по впорядкуванню будинку, закупці продуктів, пранню.

Винайму помешкання, негайно!!! 

При таких високих цінах на кімнату в гуртожитку щоразу більше студентів відважується на винайм квартири. Оплата за житло є приблизно однаковою, а от умови – якісно відмінні. Наприклад за двокімнатне помешкання в Варшаві треба заплатити біля 1200 злотих щомісячно, а якщо розділити цю суму на чотирьох мешканців, що винаймають її разом, то ціна становитиме 300 злотих. Це – менше ніж плата за місце в двомісній кімнаті в гуртожитку.

З угодою, чи без?

Звісно найбезпечніше винаймати колективне житло на підставі угоди, адже вона є гарантією твоїх прав. Лишень власники не охоче підписують її, адже вона стає приводом до сплати ними відповідних податків. Якщо ж тобі не вдалося підписати угоди про винайм житла, спробуй поторгуватися з ними й домовитись про меншу плату або про звільнення від грошової застави.

Угоду слід завірити з власником або його уповноваженим. У інших випадках вона набуде неюридичного характеру. Тобі може трапитись ситуація, коли квартира, яку ти винаймаєш має кількох власників, в такому випадку згоду на винайм житла треба завірити з усіма із них.

Вона повинна бути продуманою дуже детально і першочергово мусить окреслювати трансакційні сторони:власника і винаймача, період, на який здається квартира, умови та способи оплати. В угоді подаються також точні адреса, площа і рід приміщень помешкання. До документу варто долучити додаток, в якому описується технічний стан житла(де перераховані усі недоліки). У такому випадку орендар може спати спокійно, ніхто не зможе виставити претензій йому щодо відшкодування неполадок, які вже існували на момент здачі помешкання власником.

Єдине про що необхідно пам’ятати це те, що не потрібно відкладати процес шукання житла на останній момент. В листопаді у великих університетських містах залишається не так і багато квартир для колективної оренди, а ті, що залишаються, є зазвичай дорогими, розташованими далеко від місця навчання або дуже занедбаними. Якщо тобі не вдається знайти житла навіть перед початком навчального року, добі доведеться змиритися з думкою, що ти періодично житимеш

У різних знайомих до початку грудня.

Як же все ж таки знайти житло?!

Найвигідніше і найдорожче водночас – звернутися у агенцію по винайму житла. Але у такий спосіб найлегше й пошитися в дурні. Багато таких фірм беруть гроші за послуги, яких, практично не надають, оскільки запропонувати їм майже нічого. Якщо ж ти все-таки надумаєшся скористатися послугами посередника, то звертайся до великих агенцій нерухомості і хоча їх послуги вартують недешево, однак гарантії того, що ти будеш забезпечений житлом є безсумнівними. Можеш також собі шукати житло власноручно, бо чималу кількість оголошень про здачу колективних квартир розміщено у пресі, на дошках оголошень у вишах, а також у приміщеннях студентського самоуряду. У багатьох навчальних закладах створено спеціальні організації, котрі займаються посередництвом  і пошуком житла для студентів. Там варто запитати також щодо винайму кімнати. Привабливі оголошення часто розміщені й у Інтернеті.

Отже, ні - пуху, ні - пера!

Категорія: Цікава інформація | Додав: Iryna86 (26.10.2010)
Переглядів: 967 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz