П`ятниця, 26.04.2024, 21:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Освіта on-line

Працедавець і «заочний» диплом

Кажуть,  для працедавців форма, на якій навчався студент  у вузі, не має особливого значення. Студентам вечірнього або заочного відділення можуть навіть надавати перевагу. А все тому, що у більшості таких студентів є досвід роботи і знання трудової дисципліни. Бо ж головний плюс заочної форми навчання - можливість поєднання навчання з роботою.

Звісно, метою навчання у вузі є не диплом сам по собі, а отримана професія, а точніше, кваліфікація, про яку цей диплом свідчить. Регалії вузу мають значення, але найважливіше - практичні навички та вміння в тій області, де ви збираєтеся працювати. Придбати їх ще в студентські роки набагато легше, якщо ви вчитеся на заочному відділенні. До того ж, коли роботодавець в резюме вчорашнього випускника бачить заповненої рядок "досвід роботи", то його вже набагато менше турбує форма навчання.

Спочатку робота, а потім освіта?

Звичайно, не по всіх спеціальностях можна знайти роботу з першого курсу, але трудовий стаж і досвід роботи навіть в суміжних областях стає для випускника заочного відділення великою перевагою перед випускником-щоденником, який проходить тільки студентську практику.

З цієї точки зору, у заочників більше переваг. Вони можуть легко підлаштовувати навчання під роботу, дозволивши собі повну зайнятість.

І в майбутньому тих, хто використав можливість поєднання навчання з роботою і до моменту випуску мав стаж 2-3 роки і реалістичні зарплатні очікування, беруть набагато охочіше, ніж вчорашніх студентів без досвіду, але з великими фінансовими претензіями.

Самостійність

Початок трудової діяльності в 17-18 років, крім освоєння професії на практиці, виробляє корисну звичку до самостійності. Працюючий студент швидко розуміє, "що почому", і починає розраховувати переважно на себе самого. 

"Дорослий, тобто відповідає за себе і свої рішення людина - набагато цінніший роботодавцю, ніж незрілий і залежний від думок і дій оточуючих інфанти, якого потрібно виховувати і привчати до самостійності ", - зауважує психолог-консультант Руслана Конін. - "Вуз передбачає велику частку самостійності у здобутті знань та навичок, але якщо студент обирає" жити не напружуючись ", то і результатом його перебування в стінах вузу може стати подальша незатребуваність на ринку праці.

Поєднання роботи та навчання надзвичайно дисциплінує, привчає не тільки до систематичної праці, а й до грамотного структурування часу .

Навчання на відстані

Ще одна важлива особливість заочної освіти - у процесі навчання багато часу відводиться на самостійні заняття, такий графік навчання передбачає велике навантаження і високу особисту відповідальність. Але у вузах люблять тих, хто демонструє здатність вчитися самостійно, їм частіше готові йти назустріч і надавати підтримку у вирішенні різних питань. Таким чином, заочник може закінчити вуз екстерном, за меншу кількість років, залежно від бажання отримати ступінь бакалавра або магістра. Та й вартість заочного навчання істотно нижче платного денного.

Як правило, заочне відділення самостійно вибирають ті, хто бачить у такій формі отримання освіти більше можливостей, ніж труднощів. Воно більше підходить тим, у кого вистачає мотивації та самодисципліни, щоб самостійно планувати своє навчання, ходити на заняття і працювати. Проте, заочники не мають прав на стипендію і на пільговий проїзд у транспорті.
І все ж, незважаючи на труднощі, великий відсоток абітурієнтів робить свідомий вибір на користь заочної форми освіти, благо,  інтернет-технології і доступність практично будь-якої інформації в мережі полегшують нелегкий процес засвоєння знань. А навички дійсно простіше і ефективніше напрацювати там, де є реальна практика.

Категорія: Освіта on-line | Додав: Iryna86 (03.11.2010)
Переглядів: 2037 | Теги: досвід роботи, навчання, працевлаштування по закінченні вузу, освіта, диплом, вища освіта, заочна освіта | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz