Четвер, 28.03.2024, 22:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Освіта в Польщі

Дошкільна і шкільна освіта в Польщі
Діти іноземців можуть в Польщі, так само як польські дітей, користуватися дошкільними публічними установами, однак, як правило, відплатно. Принципи прийняття дітей до дошкільних приватних установ визначає їхній власник.
 
Обов’язки родителя:
 
– Річна дошкільна підготовка (так звана зерувка – zerówka)
У Польщі існує обов’язок дошкільної підготовки (тобто так званої зерувки) для дітей віком 6 років (з 2011 року віком 5 років). Дошкільна підготовка може проходити у дошкільній установі або початковій школі. Батьки мають обов’язок заявити дитину до дошкільної установи або школи і дбати про те, щоб регулярно брало участь у заняттях, а також забезпечити йому умови для навчання. Діти іноземців у Польщі підлягають шкільному обов’язку (читай нижче) на тих самих принципах, що польські громадяни, тобто безплатно можуть навчатися у публічних початкових школах і гімназіях.
 
 – Шкільний обов’язок і обов’язок навчання Всі діти, що проживають у Польщі, у тому також іноземці, підлягають шкільному обов’язку, тобто мусять вчитися у початковій школі, а також у гімназії. Дитина повинна почати ходити до школи цього навчального року, в якому її виповниться 7 років. Обов’язок навчання охоплює осіб віком з 7 по 18 рік життя, що означає, що молодь до досягнення повноліття мусить вчитися. (Слід пам’ятати, що з 2011 року шкільний обов’язок охоплює дітей на рік молодших – навчання розпочнеться у навчальному році, в якому дитині виповнюється 6 років, і триватиме до моменту завершення гімназії, не довше однак ніж до моменту коли йому виповниться 18 років).
 
Батьки зобов’язані:
 
– записати дитину в цьому віці до школи;
 
– дбати, щоб вона регулярно брала участь у шкільних заняттях і щоб мала умови для підготовки до занять;
 
 – на вимогу властей гміни батьки дитини, яка має шкільний обов’язок, зобов’язані повідомити про спосіб виконування шкільного обов’язку.
 
У деяких випадках дитина може бути зарахована у початкову школу на рік раніше або на рік пізніше. За пропозицією батьків таке рішення приймає директор після того, як отримає оцінку публічної психологічно-педагогічної консультації. Якщо дитина без виправдання опускає 50% шкільних занять у місяць, означає це, що шкільний обов’язок не виконується. У випадку не виконування шкільного обов’язку на батьків накладається покарання у вигляді штрафу.
 
До якої школи може ходити дитина?
 
Дитина може вчитися у публічній або приватній школі, довільно обраній батьками. Батьки можуть вибрати для дитини початкову школу або гімназію іншу ніж школа, в околиці якої дитина проживає. У такій ситуації потрібно повідомити директора районної школи про те, де дитина вчиться. Його слід повідомити про те до 30 вересня даного навчального року.
 
Доїзди до дитячого садка / школи
 
Дорога 6-річної (з 2011 року – 5-річної) дитини, а також учнів класів I–IV початкової школи з дому до найближчого публічного дитячого садка або школи не повинна бути довшою ніж 3 км. Якщо ця дистанція більша, власті гміни зобов’язані організувати безкоштовний транспорт і опіку під час перевезення дитини з місця проживання до найближчого дитячого садка або школи. У випадку, коли батьки самі довозять дитину до школи, власті гміни повинні повернути їм кошти проїзду дитини разом з опікуном міською комунікацією. Для учнів V–VI класів початкових шкіл, а також гімназій, дистанція між домом і найближчою школою не повинна перевершати 4 км. Учням руховою недорозвиненістю, розумовою недорозвиненістю у поміркованому або значному ступені право на безкоштовний транспорт до найближчої понад гімназійної школи, а також до опіки під час проїзду надається також до 21 року життя (до 25 року життя у випадку дітей і молоді з розумовою недорозвиненістю з глибоким ступенем, що беруть участь у ревалідаційно-виховницьких заняттях). Учні польських шкіл охоплені профілактичною медичною опікою. Це означає, що всі учні, у цьому іноземці, мають право на медичну опіку з боку лікаря основної опіки, дантиста, медсестри (у цьому шкільної медсестри). Обов’язком шкільної медсестри є повідомляти батьків учня про те, коли і які медичні послуги надаються дитині. Стипендії Іноземні учні початкових шкіл, гімназій, понадгімназійних шкіл, ліцеїв, післяліцейних шкіл бібліотекарських і аніматорів культури, мистецьких шкіл, а також слухачі установ навчання вчителів можуть домагатися стипендії Міністра національної освіти (MEN).
 
Навчання польської мови
 
Іноземці, які підлягають шкільному обов’язку і обов’язку навчання, і які не володіють польською мовою або володіють на рівні, який недостатній для навчання, мають право на безкоштовне додаткове навчання польської мови (максимально протягом одного навчального року) в не нижчому вимірі ніж 2 години навчання у тиждень. Навчання польської мови організують гміни в школі або відповідному представництві.
 
Іноземні діти приймається до гімназій і понадгімназійних шкіл на підставі свідоцтва закінчення школи (або іншого документу), який уповноважує розпочати навчання на даному рівні. В особливих випадках – наприклад у разі біженців і інших осіб, які були змушені втікати з територій охопленій війною, і у зв’язку з тим не можуть пред’явити свідоцтва закінчення школи (або іншого документу) − існує можливість проведення вступного іспиту. Всі іноземці можуть безплатно вчитися у початкових школах, гімназіях і мистецьких школах. 
 
Іноземці мусять платити за навчання у публічних понадгімназійних школах, ліцеях, мистецьких школах чи установах навчання вчителів. Винятком є:
 
− особи, які є громадянами держави, що належить до Європейського союзу, країни-члена Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA) – сторони угоди з Європейською економічною зоною або Швейцарською Конфедерацією, а також члени їх родин, що мають право перебування або право постійного перебування;
 
− особи польського походження у розумінні положень про репатріацію;
 
− особи, яким надано дозвіл на оселення на території Польщі;
 
− особи, що мають дійсну Карту поляка;
 
− особи, для яких таке уповноваження виникає з інших міжнародних угод;
 
− особи із статусом біженця та члени їх родин; − особи із згодою на толероване перебування;
 
– особи, що користуються тимчасовим захистом на території Польщі; − особи, яким на території Польщі дано дозвіл на проживання довгострокового резидента Європейських Спільнот (WE);
 
− особи, яким на території Польщі дано дозвіл на проживання на визначений час у зв’язку з однією з наступних обставин:
 
a) дана особа є членом родини іноземця, який проживає у Польщі на підставі: дозволу на поселення / дозволу на проживання довгострокового резидента Європейських Спільнот (WE) / отриманого статусу біженця / надавання йому додаткового захисту / дозволу на проживання на визначений час, коли проживає у Польщі вже 2 роки / дозволу на проживання на визначений час, коли він науковець;
 
б) дана особа має дозвіл на проживання довгострокового резидента WE, наданий іншою державою ЄС, а також має намір працювати або навчатися у Польщі, або коли виникнуть інші обставини, які обґрунтовуватимуть його перебування у Польщі;
 
в) дана особа є членом родини особи, описаної у пункті б); − члени родини осіб, які клопочуться про надання їм статусу біженця; − особи, яким надано додатковий захист а також члени їх родин. Вищезгадані особи можуть навчатися безплатно. Іноземці не перелічені вище, до кінця 2009 року можуть навчатися у публічних понадгімназійних школах виключно за оплатою. Розмір оплати за рік навчання визначають органи, які ведуть дану школу.
 
При цьому:
 
− у понадгімназійних школах ця оплата не може бути нижча ніж 1200 євро;
 
− у післяліцейних школах і школах після отримання атестата зрілості – не нижча ніж 1500 євро;
 
 − у мистецьких школах 3000 євро (музичній і художній) або 4500 євро (у випадку балетної школи, школи циркового мистецтва, післяліцейних шкіл і шкіл після отримання атестата зрілості типу: бібліотекарського і аніматорів культури). Однак коли учень знаходиться у скрутному матеріальному становищі, орган, що веде школу (зазвичай це управляння гміни), може знизити оплату або повністю від неї звільнити.
Категорія: Освіта в Польщі | Додав: Iryna86 (06.11.2010)
Переглядів: 7938 | Коментарі: 1 | Теги: освіта в Польщі, шкільна освіта в Польщі, навчання в Польщі, карта поляка, дошкільна освіта в Польщі | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 1
1 Маріанна  
0
Прошу порекомендувати, які є у Польщі коледжі закритого типу для для іноземних студентів (на базі 9-ти класів української загальноосвітньої школи). Громадянство у підлітка українське.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz