П`ятниця, 29.03.2024, 07:13
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Освіта в Польщі

Як вибрати навчання для себе?

Не можеш визначитись із вибором, тоді наші поради для випускників стануть тобі в пригоді!

Більшість молодих людей красномовно оголошує, що після випускних екзаменів вибереться на навчання кудись далеко-далеко, однак тільки одиниці спроможні впевнено відповісти  за якою спеціальністю хочуть навчатися.

Багато учнів випускних класів вже наприкінці навчального року не знає, які навчальні предмети вибрати для здачі державних екзаменів, і чим взагалі хоче займатися у житті. Вони не спроможні розсудливо прийняти рішення тієї важливої проблеми, часто вибираючи напрямки власного навчання, керуючись модою, будучи під чиїмось впливом, чи просто посилаючись на випадок. А варто лише задуматись про власний характер, захоплення, навчальні диспозиції. Що робити, коли  абсолютно не знаємо, що нас цікавить, коли ми нічим не вирізняємось на будь-якому життєвому помості? Відповідь є дуже простою, однак важкою для реалізації, необхідно лише бути самим собою!

Багато хто твердить, що йому не дано того збагнути. Євгеній Дебський (автор повість у стилі наукової літератури й фантастики) в одній з своїх книг написав:

«Дивним створінням є людина, оскільки є самою в собі протягом цілого життя настільки, що видається, що є майстром із знання свого внутрішнього світу, однак, ні. Щось нерозгадане є ще там.»

Важко відкритися самому собі, однак потрібно хоч трохи зануритись у себе, аби переконатися у тому, чого насправді хочемо від життя. Вибір навчання визначає нашу життєву дорогу. Найліпшим способом для такого аналізу є витягнення картки  і записання на ній інформації про те, що ми любимо, а що нам не до вподоби, про власні плюси і мінуси, хобі, уяву, майбутню працю… критеріїв може бути багато і чим більше їх буде, тим легше нам буде створити свій образ на такій картці долі. Завдяки цьому на власні очі можна пересвідчитись і зрозуміти до чого ми схильні, а що є абсолютно чужим для нас, а це – значно полегшить вибір. Це –дуже добрий, рекомендований психологами метод для тих, хто довго вагається і не може зробити правильного вибору.

Але, якщо візуалізація не допомагає, ми можемо порадити ще один спосіб, котрий являє собою розмову на хвилюючу тему з оточуючими. Найкраще поспілкуватися з друзями чи батьками. Хоча це також може бути складне для вирішення питання, оскільки близькі люди не завжди вміють спілкуватися між собою. І ми не маємо на увазі розмови про працю, чи про купівлю нової автівки, а лише натякаємо на бесіди, при яких люди прислухаються одні до одних і виражають свої справжні емоції, де дві сторони знаходять контакт і взаєморозуміння, а це є неминучим, якщо ти хочеш почути думку про себе.

Варто пам’ятати, що часто вона може бути неочікуваною. Антон Чехов завжди підкреслював у своїй творчості проблему між людського спілкування. Вже наприкінці ХІХ століття він зауважив, люди, спілкуючись тою самою ж мовою, замість того, щоб порозумітися, абсолютно не розуміють своїх потреб. А що б він сказав би, коли б побачив, нас, живучих у телевізійній епосі і часі високих інформаційних технологій?! Так,ми щоразу більше ізолюємося від оточуючих, однак, коли ми відштовхнемося від нашого опору і відкриємося для критики, то з великим полегшенням відчуємо себе.

Необхідно триматися певної дистанції щодо власної особи, що являє собою не легке завдання. Часто ми занадто ідеалізуємо себе, досить поверхнево розцінюємо свої поступки. Уявімо собі власний фальшивий образ, який перешкоджає нам прийняти рішення у різних життєвих ситуаціях,адже не маємо поняття ,чого хочемо насправді.

Кілька порад щодо способів доброго спілкування:

-      не оцінюємо, не узагальнюємо і не інтерпретуємо,

-      не даємо «добрих порад»,

-      дбаємо про простоту й красномовність спілкування, підбираємо подібні зрозумілі мовні одиниці співрозмовнику,

-      уникаємо пустих балачок,

-      уникаємо усього, що могло б викликати незацікавленість у вашого слухача,

-      уникнення зорового контакту(нервове поглядання на годинник, розглядання чогось навколо).

-      Коли хоч трошки пізнаєш самого себе і довідаєшся у якому напрямку ватро продовжувати далі свою життєву дорогу, варто скористатися скарбами з криниці знань під всесвітньо відомою назвою ІНТЕРНЕТ і переглянути пропозиції різних вищих навчальних закладів. Варто перейнятися проблемою напрямку навчання і вирішити,яка форма навчання є найбільш прийнятною. Можливості є надзвичайними. Добре було б також відвідати Дні Відкритих Дверей у вишах, котрі зацікавили. Також багато чого можна довідатись від студентів, які навчаються на факультетах, які є для тебе до душі. Вони завжди були добрими помічниками і порадниками. Однак, необхідно належним чином обдумати усі «за, » і «проти.»

І, перш за все, при виборі майбутнього місця навчання будь-якому абітурієнту варто  замислитись над старою, як світ приповідкою: «мати чи бути?» Відповідь на це питання передбачає  твій вибір екзаменаційних предметів і профілю подальшого навчання. Можна піти й іншим шляхом, котрий тебе мало цікавить, але гарантує роботу у майбутньому, котра приносить стабільний дохід, чи все ж навпаки, ти можеш вибрати напрямок, котрий принесе масу задоволення, але шанси на великий заробіток будуть мінімальними у такому разі. Спершу треба визначитися згідно до такої думки:

Нудне навчання = добра праця, цікава наука = брак праці. Але, важко не погодитись, що якщо людина має власний погляд на життя і є впевненою у своїх можливостях й займається тим, чим вона любить, то є глибоко переконаною, що їй вдалося знайти  працю для самовдоволення, не залежно від того, до якого напрямку навчання вона схилилась. Варто лише бути вірному собі і впевнено йти до своєї мети.

Автор: Зозуля Вікторія


Категорія: Освіта в Польщі | Додав: Iryna86 (26.10.2010)
Переглядів: 1062 | Теги: навчання в Польщі, освіта за кордоном, освіта в Польщі, Як вибрати навчання для себе, навчання за кордоном | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz