П`ятниця, 19.04.2024, 01:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Освіта в Польщі

Порадник для абітурієнта

Навчання є не тільки наступним періодом освіти. Не думай про нього як про здобуття свідоцтва до наступного класу. Навчання повинне бути вступом до праці по спеціальності. Для того, щоб обрати напрямок навчання для себе, подумай про нього, як про вирішення з яким ти будеш жити протягом цілого життя, яке визначить рід твоєї діяльності.

Вибір навчання – це одне із найважливіших рішень, саме тому тобі варто затратити знання і час. 

Уяви собі, що, мінімум, вісім годин на день, п’ять днів на тиждень ти працюватимеш. Цей етап буде тривати послідовно протягом твого життя. Як не банально це звучатиме, однак дуже прошу це запам’ятати, роби так, аби твоя професія приносила тобі хоч трохи задоволення, а ще краще – робила тебе щасливим.

Крок перший - впровадження

Для того щоб вибрати відповідну для себе професію, одну із найважливіших справ у своєму житті, спробуй задати собі кілька запитань.(якщо маєш бажання, візьми до рук чистий аркуш і ручку)

Що для тебе важливо? Вкажи по порядку і окресли, на скільки важливими для тебе є:

-      задоволення: щире задоволення / середнє зацікавлення / мале зацікавлення / його брак;

-      час присвячений праці: щоденна восьмигодинна праця / невнормований робочий день / праця у затяжних відрядженнях / змішана структура часу праці (часто пов’язана з тим, що місце і час праці не є відомим попередньо);

-      стрес: тривалий і виснажливий / періодичний / середній / малий;

-      гроші: дуже багато / багато / достатньо багато / достатньо / менше ніж очікуєш / мало / замало;

-      рівень складності: дуже важко / посередньо / легко;

-      порівняння завдань, поставлених перед тобою: дуже багато / посередньо / мало;

-      місце праці: на одному місці / періодичні від’їзди (на кілька днів, тижнів) / тривалі від’їзди (місяці і роки);

-      контакти з людьми: з тими самими / періодичні знайомства з новими людьми / постійні знайомства.

У першу чергу врахуй, що ти працюватимеш послідовно протягом кількох десятиліть, тому обдумай протягом кількох хвилин, які зміни ти внесеш до своїх відповідей.

Зазвичай при послідовному аналізі даного експрес-опитування гасло «гроші» кілька разів спадало тобі на думку. Натомість праця на одному місці і восьмигодинний робочий день є вибраний більшою кількістю осіб. До того ж, виконання праці із задоволенням стає щоразу істотнішим.

Далі ти дізнаєшся про можливості, які чекають на тебе у майбутньому, пізнаєш ключові засади, завдяки котрим, ти обереш напрямок навчання, виш, місто питоме для тебе.

Омріяний напрямок навчання

Щоб довідатися по якій спеціальності можна знайти роботу сьогодні, достатньо переглянути Інтернет-пропозиції праці. Одначе попит на ринку праці сьогодні і у майбутньому – це дві різні речі. Аби дізнатися, як виглядатиме ринок праці у майбутньому, варто переглянути довготривалий суспільний тренд. Пам’ятай, що в першу чергу, тобі необхідно визначитися із напрямком, який може тебе зацікавити. Потім довідайся місце цих напрямків у довготривалих трендах, а вже тоді знайдеш вступне слово до двох суспільних трендів.

Зміни, що виникли внаслідок технічного прогресу, котрий наступив в Україні у дев’яностих роках, спровокували явище масового використання суспільством сучасних  технологічних засобів. Це – дуже просто. У наш час більшість осіб у віці старшому, ніж сорок років не користуються комп’ютерами взагалі або використовують їх у дуже рідкісних випадках. Однак, пройде певний період часу і люди, котрі звикли до ужитку сучасних інформаційних технологій щоденно із юності, перейдуть до категорії осіб – користувачів комп’ютерами, чий вік сягає більше ніж сорок років. Тобто, когорта людей, чий повсякденний ужиток передбачає сучасні комп’ютерні технології поступово зростатиме протягом кількох десятиліть, а це – омріяний сценарій майбутнього для покоління, котре вирішило обрати собі наступні професії: програміст, адміністратор інформаційних систем, адміністратор баз даних.

Що ще впливає на напрямки конкретних професій.

Варто звернути увагу на напрямки, котрі були популярними протягом минулих років. Наприклад: такі фахові спеціальності як педагогіка, психологія, соціологія були затребуваними протягом багатьох попередніх років спричиняють серйозну конкуренцію на ринку праці(особливо у віковій групі, де є багато вступників). Велика конкуренція також спричиняє зменшення зарплатні та труднощі у знаходженні місця роботи. Змінені напрямки роками були у передовій популярності, а отже для того, щоб захотіти їх обрати, необхідно серйозно задуматись над їх вибором.

Завершальний етап

Далі на тебе чекає найбільш складний але завершальний етап. Тобі доручено пізнати характери різних напрямків навчання. Тільки не зосереджуйся на одній галузі діяльності, бо чим більше ти дізнаєшся інформації, тим більший матимеш вибір. На ознайомлення із різними пропозиціями вищих навчальних закладів тобі необхідно присвятити принаймні кілька днів. Час віддячить тобі багатократно.

Добре. Читаєш далі і коли скористаєшся з усіх можливостей, представлених тобі й виконаєш остаточно пошук напрямків, покласифікуй їх по порядку, розпочинаючи від тих, які зацікавили тебе найбільше. Списки з напрямками, які припали до душі тобі найбільше поклади неподалік від себе, це – хороший привід для того, щоб переглянути їх ще раз.

Далі знайди виш,  у якому можна навчатися на двох –трьох напрямках з твого списку. Вирішення щодо вибору твоєї професії прийде до тебе тоді, коли ти остаточно визначишся з вибором закладу, котрий відповідає твоїм вимогам. Про виші, які у майбутньому можуть стати місцем твого навчання читай у наступному розділі.

Автор: Зозуля Вікторія

Категорія: Освіта в Польщі | Додав: Iryna86 (26.10.2010)
Переглядів: 1005 | Теги: навчання в Польщі, освіта за кордоном, освіта в Польщі, навчання за кордоном, Порадник для абітурієнта | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz