Субота, 27.04.2024, 04:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Освіта в Польщі

Приватні вищі школи зблизька
Донедавна у Польщі, як і в країнах колишнього Союзу, вважалося, що приватні вищі навчальні заклади державним не конкуренти. Мовляв, якість освіти в останніх значно краща, вони надійніші та й шанси знайти пристойну роботу із таким дипломом значно вищі. Тим часом недовіра до приватних вишів опиралася на стереотипи, які з’явилися у часи, коли недержавні навчальні заклади і справді не могли запропонувати освіти високої якості. Нині ситуація змінюється, і вибір між державним та недержавним ВНЗ вже не видається абітурієнтові таким однозначним. Геть стереотипи і міфи

Приватні вищі школи впевнено завойовують освітній ринок у Польщі. Нині їх налічують понад три сотні, це майже втричі більше, ніж державних ВНЗ. Є серед них кращі та гірші, відомі та популярні, є і зовсім нові, які щойно борються за симпатії майбутніх студентів.

Звичайно, більшість із них не може похвалитися такими багатолітніми традиціями, престижем чи безкоштовною освітою, як державні вузи. Зате приватні школи впевнено можуть конкурувати із найкращими державними ВНЗ за новаторськими підходами в освіті, цікавою пропозицією, підлаштованою до сучасного ринку праці та вимог працедавців тощо.

Найпопулярніший міф, який і досі шкодить недержавним вузам та відлякує абітурієнтів, – те, що випускники приватних вишів значно слабші за своїх колег із державних ВНЗ у знаннях, оскільки діє правило «платиш – вчитися необов’язково». Насправді ж, по-перше, кількість годин занять у вузах обох типів однакова. По-друге, найчастіше викладачі викладають одночасно і в державних, і в недержавних вузах – їх знання, компетенції та підходи навряд чи змінюються у момент, коли вони переступають поріг аудиторії приватної школи. Отже, вимоги до студентів в обох типах вузів мало чим відрізняються.

«Із дипломом приватного вузу буде складніше знайти роботу» - ще один міф, який не дає спокою не тільки майбутнім, але і нинішнім студентам недержавних вишів. Але працедавці заспокоюють – сьогодні від працівників очікують передусім реальних знань, досвіду, вміння спілкуватися із людьми та працювати у колективі, особистої культури, сумлінності, вміння пристосуватися до ринкових змін, знання іноземних мов, а не просто диплома, нехай і престижного вишу.

Плюси та мінуси навчання у приватному вузі

Організація навчального процесу – сучасна і зручна. Є можливість вирішення багатьох питань через Інтернет, наприклад, у віртуальному деканаті, тож черги біля деканату реального менші. Доступ до технологій, які покращують ефективність освіти, наприклад, бази даних он-лайн, e-learning платформи, мультимедійні засоби.

Освітня пропозиція. Не за усіма спеціальностями та рівнями можна здобути освіту у недержавному виші. Наприклад, тут не знайдете медичних спеціальностей, а також пов’язаних із точними науками – математикою, біологією, астрономією. Найчастіше приватні ВНЗ пропонують навчання за напрямками зі сфери управління, фінансів, економіки, інформатики, педагогіки, туризму, соціології, культурознавства, а також психології, права.

Однак безумовною перевагою є гнучкість щодо вимог ринку праці, різноманітність напрямків та їх вузький профіль. Саме тому тут кожен може знайти власну, навіть найнесподіванішу, спеціальність.

Інфраструктура – з одного боку, нові будинки, сучасні аудиторії та обладнання лабораторій, розташування усього в межах одного кампусу тощо. З іншого боку, найчастіше такі виші не мають власних студентських гуртожитків. Однак, зацікавлені у студентах, нерідко допомагають у пошуках житла.

Пріоритети навчання. Не секрет, що приватні виші звертають більше уваги на практичний аспект навчання і запрошують у якості викладачів практиків та професіоналів своєї справи. Турбуються також і про практики (часто оплачувані) для своїх студентів.

Оплати. За навчання треба платити. Але, по-перше, сума оплати доволі різноманітна (в залежності від напрямку, форми навчання) і є зазвичай нижчою, ніж у державних вузах. По-друге, існує гнучка система оплати та знижки, які практикують вищі школи. Крім того, студенти деяких ВНЗ можуть претендувати і на різні стипендії - соціальні, за досягнення у науці, спорті і т.д.
 
Категорія: Освіта в Польщі | Додав: Iryna86 (26.10.2010)
Переглядів: 1807 | Теги: навчання за кордоном, навчання в Польщі, навчання в приватній школі, платне навчання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz