Середа, 24.04.2024, 14:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Освіта в Польщі

Система вищої освіти в Польщі
Інституції вищої освіти.

До 1990 року у Польщі існували виключно державні вищі навчальні заклади, єдиним винятком був Католицький Любельський Університет. Як тільки закон про вищу освіту у 1990 році надав можливість для створення закладів недержавного типу, їх кількість відразу ж збільшилась. У 2000-2001 академічному році в Польщі діяло119 державних і 165 недержавних інституцій вищого шкільництва. Вони провадили наступні типи навчання:

-      вище спеціальне – випускникам присвоювався ступінь спеціаліста або інженера,

-      магістерське доповнене, призначене для власників вищих спеціальних ступенів - випускники отримували ступінь магістра,

-      магістерське – стосовно профілю випускники отримували один із слідуючих ступенів залежно від їх спеціальності: магістр, магістр освіти, магістр мистецтва, магістр інженер, магістр-інженер-архітектор, лікар, лікар-стоматолог, ветеринарний лікар,

-      докторське, стосовно випускників вищих навчальних закладів, котрі отримали ступінь магістра,

-      післядипломне навчання.

Навчання проводилось на денній, заочній, вечірній та екстернальній формах, однак кількість студентів переважала на денній формі.

У наш час розрізняють два типи вищих навчальних закладів:

-    функціонуючі на підставі Закону про вищу освіту від 12 вересня 1990 року, чи Закону про наукове звання і наукові ступені від 19 вересня 1990 року. Це водночас є вищі навчальні заклади як університетського так і спеціального типів (університети та інститути). Перші проводять магістерське навчання та навчання за спеціальністю, другі ж – виключно навчання за спеціальністю. Більшість навчальних закладів, в основному державних, мають право надавати як спеціальні так і наукові звання.

-    існуючі на підставі Закону про вищі спеціальні школи (інститути) від 26 червня 1997 року. Вони провадять виключно вище спеціальне навчання. Такі навчальні заклади мають право надавати єдині звання спеціаліста та інженера. Їх випускники можуть продовжувати своє навчання в навчальних закладах університетського типу з метою отримання наукового ступеня магістра.

             Вище університетське навчання

Серед вищих навчальних закладів університетського типу розрізняють слідуючі категорії:

- університети

- політехнічні університети

- сільськогосподарські академії

економічні академії

педагогічні інститути чи педагогічні академії

медичні академії

- мистецькі, музичні, театральні, кінематографічні академії

- академії фізичного виховання

- вищі морські школи

- військові академії

- вищі школи міліції

- школа пожежної служби

Метою університетської освіти є навчання висококваліфікованих спеціалістів котрі можуть служити теоретичним і практичним знанням в різних сферах діяльності, чи в мистецтві. Студенти вчаться використовувати наукові дослідження у практичній діяльності і здобувають знання та досвіт, сперті на результати досліджень. Цей факт знаходить відображення у навчальних програмах, які є конкретними і настановленими на навчання за спеціальністю, однак у них звертається увага на застосування добірок науки у праці за спеціальністю. 

Інші основні цілі шкіл університетського типу є наступними:

 - удосконалення за спеціальністю випускників з метою отримання їх загальних знань за спеціальністю

- розвиток і поширення національної культури і технічного прогресу.

 Вищі спеціальні навчальні заклади (не університетського типу)

Навчаючи студентів з окреслених професійних галузей діяльності і готуючи їх до роботи за конкретними професіями, вищі спеціальні навчальні заклади ставлять перед собою такі завдання:

 - отримання знань за спеціальністю і вміння використовувати їх;

- відновлення актуалізації здатності в окремій професійній галузі діяльності.Програма навчання в таких навчальних закладах охоплює щонайменше шість навчальних семестрів і п'ятнадцять тижнів навчальної практики.       

Автор: Зозуля Вікторія Констянтинівна


Категорія: Освіта в Польщі | Додав: Iryna86 (26.10.2010)
Переглядів: 2118 | Теги: навчання в Польщі, безплатне навчання за кордоном, Система вищої освіти в Польщі, навчання за кордоном | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz