Субота, 27.04.2024, 02:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Побит та праця за кордоном

Ведення підприємницької діяльності в Польщі

Іноземці, які не є громадянами Європейського Союзу, можуть вести підприємницьку діяльність в Польщі на таких самих принципах, як і громадяни Польщі, якщо вони мають:

- дозвіл на поселення, 

- дозвіл на перебування довготермінового резидента Європейських спільнот,

- дозвіл на перебування на окреслений період, виданий

- з метою поєднання з родиною,

- іноземцеві, який в іншій країні ЄС отримав дозвіл на перебування довготермінового резидента Європейських спільнот, а також його дружині (чоловікові),

- згоду на допустиме перебування,

- статус біженця,

- додаткову охорону,

- користуються в Польщі тимчасовою охороною,

- дійсну Карту поляка

 

Іноземці, які не мають одного з вищевказаних документів, мають право вести підприємницьку діяльність тільки у формі товариста: командитного, командитно-акціонерного, з обмеженою відповідальністю та акціонерного. Також вони мають право входити в такі спілки та мати частину їх акцій.

 

Іноземці, які можуть вести підприємницьку діяльність на території Польщі на таких самих принципах, як і громадяни Польщі, повинні зареєструвати свою підприємницьку діяльність. Реєстрація проходить у ґміні, відповідній до місця проживання іноземця.

 

Оплата за внесення до обліку підприємницької діяльності складає 100 злотих. За зміну запису треба заплатити 50 злотих.

Комплект документів про внесення до обліку підприємницької діяльності повинен включати:

- дані іноземця (ім’я та прізвище, а також номер PESEL, якщо іноземець має його),

- місце проживання і місце ведення підприємницької діяльності, якщо воно інше, ніж місце проживання,

- зазначення роду виконуваної підприємницької діяльності відповідно до Польської класифікації підприємницької діяльності (PKD). (Розпорядження Ради Міністрів від  20.01.2004 р. щодо Польської класифікації діяльності),

- дату початку підприємницької діяльності.

Свідоцтво про внесення до обліку підприємницької діяльності повинно бути надане заявникові не пізніше, ніж протягом 14 днів від дня віддання комплекту документів. У разі відмови заявник може написати апеляцію до воєводи, а потім – скаргу до Воєводського адміністративного суду.

Іноземець, який розпочинає підприємницьку діяльність, повинен отримати номери REGON та NIP.

NIP, тобто номер податкової ідентифікації, надається кожному з платників податків. Його видає начальник відповідної податкової установи. Іноземці, які не мають, номеру NIP, повинні написати заяву про його надання. Якщо іноземець вже має номер NIP, він мусить написати заяву тільки про його актуалізацію у зв’язку з початком ведення підприємницької діяльності.

Номер REGON – це ідентифікаційний номер, який видається суб’єктам, що ведуть підприємницьку діяльність. Номер REGON видається через статистичні потреби. Заяву про надання номерів REGON i NIP або актуалізацію номера NIP іноземець віддає до ґміни разом із заявою про внесення до обліку підприємницької діяльності. Видача номерів REGON i NIP є безкоштовною.

Особа, яка починає вести підприємницьку діяльність, мусить звернутися до Закладу соціального страхування (ZUS) з метою реєстрації фірми як платника внесків соціального страхування. Особи, які ведуть підприємницьку діяльність, повинні платити внески соціального страхування

Перед початком ведення підприємницької діяльності іноземець повинен повідомити про це відповідний податковий орган. Підприємець повинен розраховуватися з ним та платити податки відповідно до отриманого прибутку.

Ведення підприємницької діяльності без потрібних  процедур, внесення до обліку підприємницької діяльності, внесення до реєстру підприємницької діяльності або без потрібних дозволів знаходиться поза межами права і притягує позбавлення волі або накладення штрафу. У випадку іноземця це загрожує депортацією з Польщі.

Іноземці, які не мають права вести підприємницьку діяльність на таких самих принципах, як і громадяни Польщі, можуть вести підприємницьку діяльність у формі командитного товариства, командитно-акціонерної спілки, спілки з обмеженою відповідальністю чи акціонерної спілки. Іноземці можуть мати частку у спілці або засідати в правлінні або в наглядовій раді спілки.

Іноземець, який хоче заснувати юридичну особу або мати в ній частку, мусить мати дозвіл на перебування на території Польщі, зазвичай це буде дозвіл на обмежений період.  Головним принципом також є те, що ці іноземці повинні мати дозвіл на працевлаштування. Воєвода видає рішення про надання дозволу на працевлаштування усім іноземцям без огляду на те, якою є ситуація на ринку праці, якщо іноземець знаходиться у складі правління юридичної особи, з умовою, що в спілці працює щонайменше 50 осіб, а діяльність фірми спричиняє приплив інвестицій, обмін технологіями, введення корисних інвестицій або створення нових місць праці.

Юридичні особи повинні бути зареєстровані в Державному судовому реєстрі.

Ведення певних видів підприємницької діяльності вимагає отримання дозволу або концесії. Причини введення обмежень пояснюються державним інтересом, загрозою для здоров’я чи публічного порядку, а також через потребу контролю певних сфер підприємницької діяльності.  Концесію отримають у зв’язку зі сферами діяльності, які становлять державний інтерес. Дозвіл видається тоді, коли суб’єкт, що веде підприємницьку діяльність, відповідає всім правовим умовам.

Отримання концесії вимагає ведення підприємницької діяльності у сфері:

  • пошуку та розробки родовищ корисних копалин, видобуток корисних копалин, відкритого переховування копалин та зберігання відходів у гірничих породах,  в тому числі – у підземних шахтах,
  • виробництва та обігу вибухових матеріалів, зброї та амуніції, а також оснащення воєнного чи поліційного призначення,
  • виробництва, переробки, зберігання, пересилки, дистрибуції та обороту енергоносіїв,
  • охорони людей та майна,
  • розповсюдження радіо- та телепрограм,
  • аероперевезень.
 


Джерело: http://www.migrant.info.pl/pl/praca_ua/dzialalnosc_gospodarcza_ua/
Категорія: Побит та праця за кордоном | Додав: Iryna86 (01.12.2010)
Переглядів: 2851 | Коментарі: 3 | Теги: карта поляка, карта побиту, підприємницька діяльність в Польщі, господарські товариства в Польщі, Підприємництво | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz