Середа, 24.04.2024, 09:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » В світі новин

Au pair в Німеччині: член сім'ї, гувернантка чи служниця?

Багато дівчат віком від 18 до 25 років працюють у Німеччині гувернантками, або au pair, як у всій Європі називають тих, хто доглядає за дітьми і допомагає по господарству. «Au pair» означає «взаємність». Вся робота молодих людей (це можуть бути не тільки дівчата, але й юнаки) будується з наймають їх родинами на взаємовигідній основі: хлопці стежать за дітьми, допомагають по господарству, а крім того, вчать німецьку мову. Тимчасові ж «батьки» платять їм символічні гроші, яких вистачає лише на кишенькові витрати, але зате надають житло, їжу, страховку і за бажанням оплачують курси німецької мови. Все це прописано в контракті, який обидві сторони укладають за посередництва au pair - агентств. Зазвичай, згідно з договором, молоді люди працюють 5-7 годин на день, а потім - вперед: знайомитися із закордонною життям і відпочивати.

Ось так виглядають оголошення агентств: «Якщо Ви молоді, комунікабельні і найголовніше - любите дітей, до того ж  любите подорожувати, програма "Au-Pair" - те, що вам треба!Au-Pair - найбільш популярна програма міжнародного культурного обміну, у якій бере участь молодь з усього світу. Ця недорога і вигідна програма - для тих, хто хоче без значних витрат виїхати в Німеччину на один рік, удосконалити німецьку мову в мовному середовищі, познайомитися з інтелектуальним і культурним життям гостьової країни, відвідати інші країни Європейського Союзу. Для багатьох Au-Pair програма дає можливість вступити і безкоштовно вчитися в найкращих ВНЗ Німеччини».

Вимоги для отримання дозволу на перебування за програмою Au-Pair:

• Au Pair повинен бути не молодшим 18 років і не старшим 24 років;
 достатній рівень володіння німецькою мовою для спілкування з дітьми та їх батьками;
• досвід роботи з дітьми (наприклад: досвід догляду за дітьми родичів, друзів, знайомих, а також робота вожатим, тренером, спортивним інструктором, вчителем і т.д.);
• комунікабельн
ість;
• не бути одруженою(им) або розлученою(им), не мати дітей ;
відсутність шкідливих звичок;
• готов
ність до виконання повсякденної нескладної господарської роботи, прибирання в дитячій кімнаті, прасування і прання дитячої білизни, готування найпростіших блюд для себе і дітей;
• відсутність родинних стосунків між заявником та сім’єю,
яка запрошує.

Наталі Скрипченко щойно виповнилося 22 роки. Це гарна, впевнена в собі дівчина, яка до того ж чудово володіє німецькою мовою. За плечима у неї чотири курси інституту іноземних мов. Вона працює au pair вже сім місяців. Живе недалеко від Кельна в невеликому селі в будинку своїх «місцевих батьків», як тут називають наймають гувернанток сімейні пари. У розпорядженні дівчини є досить велика затишна кімната на другому поверсі величезного хазяйського будинку, світла, з двома вікнами і намальованими жовтими плюшевими ведмедиками на блакитних шпалерах. В її обов'язки входить допомога господині в готуванні, прибирання, а крім того, Наталя стежить за двома дітьми: трирічним хлопчиком і шестирічною дівчинкою.

- З одного боку, мене сприймають як члена сім'ї, - ділиться Наталя. - З іншого - в мене є обов'язки і мені платять за це гроші - символічні, звичайно, ж 200 євро для них ніщо ... Я не можу, наприклад, чогось не зробити. Якщо б я була просто сестрою, то могла б в один день щось не приготувати, в іншій - не забрати Софі зі школи - а тут не можу, це мій обов'язок.

Що можна отримати, працюючи au pair?

Наймати гувернанток зі Східної Європи вигідно німецьким родинам насамперед  з фінансової точки зору. Практично всі дівчата та хлопці, які працюють au pair, отримують кишенькові гроші в розмірі 200 євро. Ця сума, навіть якщо додати витрати на харчування, проживання і включити оплату мовних курсів, все одно менше зарплати німецької гувернантки. Програма «оперства» - це свого роду товарообмін: ти працюєш практично безкоштовно, але отримуєш можливість вивчати мову і знайомишся з країною. І все ж, чи відповідає обсяг роботи оплаті?

- Я не можу сказати, що у мене величезний обсяг роботи, - розповідає Наталя. - Багато чого, звичайно, залежить від господині. Вона може тебе залишати з дітьми з восьмої ранку до дев'ятої вечора кожен день - тоді ти втомлюєшся жахливо і ті двісті євро, які отримуєш, абсолютно того не варті, через місяць хочеться зібрати валізи і поїхати. Але у нас нормальні відносини, працюю п'ять годин, як у контракті і написано ... Я приїхала поліпшити розмовну мову й дізнатися про Німеччину. Приїхати в гості на місяць - це одне, а жити в сім'ї - це зовсім інше. Я що хотіла, те й отримала. Але якщо хтось їде за грошима, то для нього ця програма не годиться.

Чи всім щастить?

На жаль, гуманне ставлення до au pair зустрічається не так вже й часто.

Оксані Скрипці 21 рік. Вона працює як au pair в сім'ї з однією дитиною, хлопчиком 11 років. Однак крім виховної роботи їй доводиться виконувати ще й всю хатню, навіть найбруднішу роботу.

- У Німеччині я з кінця серпня, - розповідає вона. - Я не хотіла їхати за програмою Au Pair, але одна моя знайома, яка вже була тут, розповіла, що це чудова справа: знайомишся з новими людьми, з культурою, вчиш мову, і сім'ї чудові - допомагають у процесі адаптації. І я зважилася. Зустрів мене господар, і вже в перший день я зрозуміла, що родина не дуже чудова, що дівчат, які працюють в якості au pair, вони за людей не вважають. Постійно щось десь треба робити - то пил витерти, то вікна помити ... Я могла дуже рідко виходити з дому - один-два рази на тиждень. Загалом, було моторошно. Дівчатам я б не радила їхати по «оперству». Розумію, що можна потрапити в дуже гарну сім'ю, але все ж ... Краще приїхати на навчання.

Приклад Оксани скрипки далеко не єдиний. Наприкінці лютого в німецьких засобах масової інформації з'явилися повідомлення про au pair з Угорщини, покінчила з собою з-за жахливого звернення колишніх господарів. Це, звичайно ж, рідкісний випадок. Формально все au pair знаходяться під захистом держави. Однак для звернення до правові інстанції необхідно володіти німецькою мовою. Якщо ви вирішите стати гувернанткою або гувернером у ФРН, настійно радимо оволодіти німецькою хоча б на елементарному рівні, щоб зуміти пояснити свою проблему. Крім того, au pair захищає агентство, за посередництвом якого вони і приїжджають до Німеччини. За бажанням молодих людей, якщо їм не подобається сім'я, агентство зобов'язане знайти їм нову. Міняти сім'ї можна кілька разів. Основна проблема, проте, полягає в тому, що сьогодні з'явилася величезна кількість лжеагентств, які існують лише на папері.

- Нам все частіше доводиться стикатися з тим, що сім'ї легко знаходять собі au pair на так званому «вільному ринку», - каже посередник з пошуку au pair Райнер Гансерт. - Вони розуміють, що за допомогою серйозних агентств ніколи не знайдуть собі гувернерів, щоб просто експлуатувати. А недосвідчені дівчата і юнаки виявляються у таких людей без будь-якої допомоги.

Як вибрати надійне агентство та сім
ю?

Наталя Скрипченко, чий досвід au pair можна назвати більш ніж позитивним, розповідає:

- У мене дуже багато знайомих, хто вже їздив за цією програмою. І всі вони влаштовувалися через певну фірму. Я звернулася в агентство, уже відоме мені з їх відгуків. На фірмі цієї все було офіційно - я підписала з ними договір, а агентство - з сім'єю. Договір я носила до юриста, який мені вказав, на які моменти потрібно звернути увагу, порадив завжди тримати договір при собі і пам'ятати адресу агентства в Німеччині.

Дуже важливо  вибрати надійну компанію. Але крім того, якщо ви хочете, щоб ваша доля як au pair склалося вдало - потрібно вміти правильно поставити себе - бути впевненим у своїх силах, не соромитися висловлювати обгрунтовані претензії і намагатися на рівних говорити зі своїми майбутніми роботодавцями. Ось що розповідає Сюзанна Зінтер, у якій працює Наталя Мандзюк:

- Як «наймач» раджу зібрати детальну інформацію про сім'ю. Наприклад, у моїх друзів чотири дитини від одного року до семи. Батьки їдуть на роботу о сьомій і повертаються в сім - значить, au pair повинна 12 годин стежити за чотирма дітьми, та ще й готувати для них - мені самій це навряд чи під силу ... Спілкуєтеся з сім'єю, говоріть з ними по телефону і задавайте питання. Наприклад, мама Наталі запитала у мене, чи буде її дочка обідати з нами або ж окремо? Це означало, по суті, - чи буде Наталя служницею або ж членом нашої сім'ї.

Отже, німецька мова, надійність агентства, впевненість в собі і точна інформація про майбутню сім'ю - ось чотири пункти, на які  варто звернути увагу, якщо ви їдете по програмі Au Pair. Крім того, ви не повинні бути молодше 18 або старше 25 і не повинні мати шкідливих звичок. Більш детальну інформацію щодо оформлення документів та умов контракту Вам нададуть вже в агентстві. 

Категорія: В світі новин | Додав: Iryna86 (04.11.2010)
Переглядів: 4948 | Теги: Болонський процес, навчання в Польщі, навчання в Німеччині, освіта за кордоном, Студент, навчання за кордоном, Au-Pair | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz