Субота, 20.04.2024, 00:45
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » В світі новин

Стажування студентів за кордоном
Поступово світ відкриває все більше програм стажування, навчання та обміну для громадянУкраїни. Сьогодні студенти і випускники вузів нашої країни мають чудову можливість пройти стажування за кордоном за своєю спеціальністю і одночасно удосконалити знання іноземної мови. Крім роботи і мовної практики стажисти знайомляться з культурою іншої країни, з методами ведення бізнесу і, нарешті, зав'язують ділові знайомства.

Існує безліч програм стажування за кордоном. Всі програми розраховані на те, що молоді професіонали в процесі стажування отримують необхідні знання і досвід для організації власного бізнесу на батьківщині. Тому при проходженні співбесіди в посольстві потрібно показати своє бажання обов'язково повернутися додому. Але не можна виключати варіант, що ви сподобаєтеся приймаючій компанії і вона запропонує вам залишитися.

У подібний процес навчання і обміну досвідом залучені США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Німеччина, Велика Британія, Ірландія, Мальта, Австралія, Іспанія, Італія, Франція і інші країни.Вітчизняні компанії з організації навчальних поїздок найчастіше пропонують стажування у сфері готельного і туристичного бізнесу. В зарубіжних компаніях асортимент більш цікавий: менеджмент медичних установ, педагогічна діяльність, бізнес і комерція, фінанси, бухгалтерія, маркетинг, бібліотекознавство, право, реклама, друкарська справа, зв'язки з громадськістю, web-дизайн, шоу- і арт-бізнес, цивільна інженерія, програмування і IT, дизайн і архітектура. 

На стажування за кордон – безкоштовно
 
1. Переважна більшість вищих навчальних закладів України має ділові стосунки (угоди), укладені із відповідними за напрямами навчання університетами зарубіжних країн. Це і є першою умовою можливості поїздки студента із України на короткострокове навчання (стажування) за кордон. Як правило, на стажування їдуть студенти старших курсів. Завдяки підписаним угодам про співробітництво, наші студенти навчаються за кордоном без перерви в навчанні.     

2. Другою умовою можливого стажування студента за кордоном є достатньо глибоке знання іноземної мови, на якій відбувається навчання в країні стажування.  

3. Відбір студентів на навчання відбувається  в три етапи:    
 
 –  подання необхідних документів у заклади, які відбирають студентів;   
 –   тестування на знання іноземної мови;    
 –  співбесіда із представниками сторони, що веде відбір студентів.    

4. Крім прямих угод між університетами України й зарубіжних країн, на навчання до іноземних ВНЗ на пільгових умовах можна поїхати за рахунок спонсорів.   

Ними можуть бути:

–  інформаційні центри зарубіжних посольств в Україні;
–  різні фонди (зокрема Міжнародний Фонд "Відродження");
–  культурні центри (Французький культурний центр);
–  міжнародні стипендії та гранти (Британська рада та Британські урядові стипендії  Чівнінг для післядипломного навчання);
–  урядові стипендії; 
–  інші спонсори. 

В кожній країні – по-різному 

Embassy CES (Велика Британія) - програма розрахована на 12 тижнів: шість тижнів навчання, плюс шість тижнів стажування. Заробітна плата не передбачена. Спочатку проводиться курс англійської мови, потім стажування, після якого стажист повертається в мовну школу на два тижні для закріплення спеціалізованої лексики і підготовки звіту про роботу.

Післязакінчення видають сертифікат Cambridge Certificate in Work Experience (Basic Certificate) і сертифікат Embassy CES.

У США практикантів розцінюють як працівників, а не учнів. Тому всі стажування оплачує працедавець, немає ввідного курсу в спеціалізацію і уроків англійської мови. Потрібні практиканти, які вже достатньою мірою освоїли англійською і теорією за своєю спеціальністю. 

Американці живуть за принципом: "Краще навчання - це робота!". SMG (США) - 6, 12 і 18 місяців плюс місяць на відпустку, під час якої можна подорожувати країною. Оплачувана практика (мінімальна годинна ставка $5,75) в одній з американських компаній, навчання не передбачене. Програма розрахована на студентів денних відділень четвертих-п'ятих курсів ВНЗ і аспірантів, що недавно закінчили ВНЗ, добре володіли англійською мовою і що мають досвід роботи за фахом.

PLI (Канада) - 8 тижнів і більше. Під час стажування заробітну плату не виплачують. Програма розділена на підготовчі курси з англійської мови і учбову практику. Учасникові програми повинно бути не менше 20 років, вимоги до мови високі: рівень, еквівалентний TOEFL 185. 

Уряд Австралії зацікавлений в залученні молодих фахівців, тому недавно вступила в дію віза Paid trainee visa 442, що надає можливість після закінчення програми стажування продовжити візу або переоформити на постійну. Разом з оплачуваними стажуваннями в Австралії діє декілька державних імміграційних програм.

Trainee New Zealand (Нова Зеландія) - шість місяців, плюс місяць для подорожей, з можливістю продовження візи ще на півроку. Проходить за підтримки уряду Нової Зеландії, що забезпечує учасникові дозвіл на роботу в цій країні на термін від 6 до 12 місяців. Спочатку стажування оформляють на шість місяців, а потім вона може бути продовжена ще на півроку за угодою учасника і працедавця. Після закінчення програми можна залишатися в країні до трьох місяців як турист (для наших співгромадян при цьому необхідно отримати туристичну візу).

У Австралії пропонують стажування в області туристичного, готельного і ресторанного бізнесу. Можна заробити і окупити свої витрати. Середня зарплата складає 7-8 австралійських доларів на годину при робочому тижні 35-40 годин. Рівень мови вище середнього/продвинутий, TOEFL 550. 

Послуги агентств 

У нас існує велика кількість агентств, що займаються організацією стажувань за кордоном. Асортимент програм у всіх різний. Відразу варто відзначити, що вітчизняні агентства поділяються на два табори: "ледарі" і "трудівники".

Перші проконсультують вас за програмами, займуться оформленням документів, але шукати працедавця, який зацікавлений в практикантах з інших країн, не будуть. З житлом теж не допоможуть.На питання: "А як же мені шукати в чужій країні?", вони відповідають: "Використовуйте знайомих або контакти друзів, шукайте в Інтернеті. Це ж просто!" При цьому відзначають, що починати пошук потрібно за один-два роки до передбачуваного стажування, а документи готувати за півроку-рік. 

"Трудівники" ж, навпаки, беруться підібрати вам і відповідного працедавця, і житло. Далеко не завжди агентства мають власні представництва в тому місті, де пропонують пройти стажування. Як правило, вони укладають договір з іноземними компаніями-кураторами, в обов'язки яких входить зустріти вас, познайомити з шефом і допомагати у вирішенні проблем, пов'язаних з проживанням і захистом ваших прав. Також куратор повинен регулярно влаштовувати збори своїх підопічних, щоб вони могли отримати інформацію, пораду, та і просто знайти собі друзів. 

Буває і так, що вітчизняні компанії взагалі не укладають договори з партнерами-кураторами, і тоді стажист залишається абсолютно сам в чужій країні.

Без посередників

Якщо зарубіжна компанія не має представництва в нашій країні, ви можете звернутися безпосередньо в іноземне агентство. Тоді вам в допомогу - Інтернет, телефон, факс і e-mail. Якщо ви, припустимо, плануєте їхати до Франції, шукайте інформацію про такі фірми на французьких сайтах.

Існують агентства, які орієнтовані на залучення наших громадян. Наприклад, компанія Professional Horizons має офіс тільки у Вашингтоні, але інформація на їх сайті представлена російською. Листування і телефонні переговори вони також можуть вести на вашій рідній мові. Консультуєтеся, відправляєте листи і документи, самі записуєтеся в посольство і, при сприятливому результаті, ви потрапите в розкриті обійми агентства-куратора.

При виборі агентства поцікавтеся:чи займається воно студентськими стажуваннями по вашій спеціальності; працює тільки із студентами або з аспірантами і випускниками; з якими країнами співробітничає; скільки років існує на ринку. Що потрібно дізнатися про програму:тривалість стажування; хто партнер-куратор за кордоном; який пакет документів потрібно зібрати самостійно і які документи готує агентство; що входить у вартість програми, а що потрібно оплачувати окремо; умови мешкання; оплачуване стажування чи ні; чи є курс адаптації і навчання мові; що відбудеться у разі відмови у візі, відмови приймаючої компанії в стажуванні, хворобі і інших форс-мажорних обставинах; що робити, якщо вам не сподобається працедавець. 

Вимоги до учасників: 

вік - від 18 років; неповна або повна вища освіта по тій  спеціальності, по якій проходитимете стажування; рівень знання іноземної мови - вище середнього. Необхідні документи:заявка на участь; резюме і супровідний лист працедавцеві (на іноземній мові); твір на тему "Чого я хочу добитися" (на іноземній мові); закордонний паспорт; довідка з ВНЗ (з перекладом); рекомендація від вашого викладача або лист з деканату з вказівкою спеціальності (з перекладом); довідка про академічну відпустку або про дозвіл бути відсутнім на заняттях (з перекладом); сертифікати мовних курсів; банківська гарантія про наявність достатніх засобів на вашому рахунку (або рахунку батьків) або підприємства, що погодилося сплатити вашу освіту; студентський квиток, залікова книжка; документи на власність сім'ї і довідка про склад сім'ї (свідоцтво про реєстрацію, паспорт транспортного засобу, довідка з гаражного кооперативу тощо). Ці документи підтверджують, що ви не плануєте емігрувати. Надавати їх бажано, але не завжди обов'язково; довідка про проходження медкомісії; довідка з міліції про несудимість; довідка з місця роботи батьків з вказівкою заробітної плати і реквізитів підприємства, завірена друком і підписом; права водіїв міжнародного зразка (не обов'язково, але бажано); фото на документи. 
Категорія: В світі новин | Додав: Iryna86 (07.11.2010)
Переглядів: 3983 | Коментарі: 1 | Теги: програми стажування за кордоном, практика за кордоном, навчаня за кордоном, стажування за кордоном | Рейтинг: 1.3/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz