Субота, 20.04.2024, 00:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » В світі новин

Типовий студент Болонського процесу

Європейський проект Eurostudent, який займається вивченням соціальних та економічних аспектів життя студентів у Європі, провів спільно з Європейським статистичним відомством Eurostat велике дослідження, метою якого було з'ясувати подібності та відмінності профілів студентів у різних країнах Болонського процесу.

В процесі численних опитувань соціологам вдалося вималювати портрет типового студента європейських вузів. Скільки йому років, що він вивчає і чим заробляє на життя? Відповіді - у дослідженні.

Освічених жінок стає  більше

Дослідження Eurostat показало, що фемінізація вищої освіти в Європі триває. Майже у всіх країнах Болонського процесу жінки серед вступників до вузів становлять більшість. У половині країн, охоплених Болонської реформою, 56 відсотків першокурсників - жіночої статі.

Чоловічою "вотчиною" як і раніше залишаються лише природничі науки: частка жінок на фізико-математичних, будівельних, біологічних і інших природничих факультетах ледь перевищує третину.

Чим раніше, тим краще?

Типовий студент у державах, які перейшли на Болонську систему, вступає до вузу відразу після закінчення школи. У половині країн частка студентів-першокурсників у віці від 18 до 20 років становить приблизно третину. Люди старше 25 років, як з'ясувалося, навпаки, рідко йдуть навчатися до вузу. За винятком декількох країн Північної Європи - Фінляндії, Швеції та Ісландії, - лише кожен п'ятдесятий першокурсник в країнах, які затвердили Болонську реформу, старший 25 років.

Це означає, що частка студентів, починають вчитися через кілька років після закінчення середньої школи, в зоні Болонського процесу порівняно невелика. Більшість студентів потрапляють до вузів за "традиційним шляхом", тобто відразу після отримання атестата зрілості.

Куди батьки, туди і діти

Свій бюджет типовий студент з країн Болонського процесу поповнює, як правило, за рахунок підробітків і / або субсидій батьків та державної підтримки. Найчастіше головними джерелами доходу європейських студентів є сім'я або робота. У той же час державної допомоги найчастіше не вистачає для того, щоб компенсувати недостатню фінансову підтримку сім'ї.

Дослідження відомства Eurostat показало, що можливість молодих людей отримати вищу освіту в країнах Болонської реформи нерідко прямо залежить від товщини гаманця батьків. Типовий студент Болонської системи "успадковує" вищу освіту від батьків: якщо ті свого часу закінчили, наприклад, лише професійне училище, то, як правило, і діти йдуть по їх стопах. У країнах ЄС майже дві третини дітей, чиї батьки мають вузівські дипломи, також закінчують університет.

"Мобільний" студент

Типовий студент Болонського процесу здобуває освіту на батьківщині. Однак мобільність студентів зростає. Як з'ясували дослідники Eurostat, за шість років - з 2000 по 2006 рік - рівень виїжджають за кордон студентів постійно зростав, у середньому - на 5 відсотків на рік. У країнах Євросоюзу кожен десятий випускник вузу не був громадянином тієї країни, де отримав диплом.

Однак кількість тимчасових навчальних стажувань за кордоном, доступних студентам, все ще часто залежить від соціального статусу їхніх батьків. У більшості випадків студенти з високоосвічених сімей частіше виїжджали за кордон під час навчання, а в певні роки частка цих студентів втричі перевищувала частку студентів з малоосвічених сімей.

Для типового студента з країни, яка перейшла на Болонську систему, навчання у вузі - основне заняття. Велика частина студентів витрачають на навчання - відвідування лекцій та самостійні заняття - більше 30 годин на тиждень.

Пошук роботи

За останні десятиліття частка населення з вищою освітою зросла з усього світу. У країнах ЄС, наприклад, майже третина громадян у віці від 25 до 34 років має вищу освіту. Відповідно, зросла і конкуренція. У більшості країн Болонської реформи серед безробітних більше жінок, ніж чоловіків. При цьому цікаво, що саме серед жінок було відмічено зростання числа молодих фахівців з вищою освітою.

Складнощі з пошуком роботи часто прямо залежать від спеціальності: безробіття серед випускників гуманітарних факультетів і відділень мистецтва в Європі становить 10 відсотків, а серед початківців медиків і працівників соцзабезпечення - 5. Соціологи з'ясували, що проблеми з пошуком роботи випускники європейських вузів зазнають частіше за все протягом перших двох років після закінчення навчання. Крім того дослідження показало, що приблизно в половині країн Болонського процесу більше 20 відсотків випускників вузів виконують роботу, яка не відповідає їх кваліфікації.

Категорія: В світі новин | Додав: Iryna86 (04.11.2010)
Переглядів: 929 | Теги: Болонський процес, навчання в Польщі, європейський студент, Студент, навчання за кордоном | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz