Четвер, 18.04.2024, 13:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчання в Польщі та за кордоном

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 255
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » В світі новин

За кордоном, але НЕДОРОГО
Людина з позитивним мисленням, добре підготовлена до життєвих випробувань,впевнено дивиться в майбутнє.Але освіта за кордоном у нашій свідомості асоціюється з європейськими та американськими вузами, високими цінами і страхом. Багато хто боїться виїжджати на навчання за кордон, тому що ще на етапі пошуку інформації стикаються з великою кількістю невідомого. 

Втім, досить часто навчання «на краю світу» виявляється вигідніше у фінансовому плані, ніж на батьківщині.

Наші абітурієнти, їде вчитися за кордон, найчастіше вибирають англомовні країни, найпопулярніші з яких - Великобританія і США. Між тим, є ще три англомовних держави з хорошим рівнем життя і розвиненою інфраструктурою - Австралія, Нова Зеландія і Канада. Вони займають далеко не перші рядки в списку пріоритетних напрямів освітньої міграції українців, але, на думку експертів, можуть конкурувати з провідними освітніми державами. Платити при цьому доведеться значно менше. 

Веллінгтон

У Новій Зеландії, країні з населенням трохи більше 4 млн осіб і розміреним способом життя, вісім університетів - UniversityofOtago, UniversityofAuckland, UniversityofCanterbury, LincolnUniversity, UniversityofWaikato, MasseyUniversity, VictoriaUniversity, AucklandUniversityofTechnology. Найбільшим університетом країни є Massey University, де навчаються 32 тис. студентів. 

Для вступу до новозеландські вузи необхідно пройти навчання  підготовчими програмами, так званим Foundation. Для вступу на підготовчі програми, у свою чергу, треба здати міжнародний екзамен з англійської мови (IELTS чи TOEFL). Альтернативний шлях до здобуття вищої освіти в Новій Зеландії - це, як і в Австралії, надходження в старші класи новозеландської школи (після закінчення 13-го класу можна йти до вузу). Рік навчання на ступінь бакалавра (за нашими мірками ступінь бакалавра присуджується студентові, що закінчив 3 курси) коштуватиме в 14-20 тис. новозеландських доларів ($ 10-14 тис.), на магістра - 17-30 тис. ($ 12-20 тис.) , що в півтора-два рази дешевше вартості аналогічних програм у ВНЗ Великої Британії та США. 

Витрати на проживання в Новій Зеландії становлять у середньому 1.500 новозеландських доларів ($ 1.000) на місяць. 

Новозеландська студентська віза дозволяє працювати до 15 годин на тиждень протягом навчального семестру і повний робочий день в канікули. Крім підробітку, студенти проходять оплачувану практику в рамках навчальної програми. Більшості студентів Нова Зеландія надає можливість майже автоматичного працевлаштування на дворічний термін після закінчення трирічного навчання у вузі. Для того щоб залишитися працювати в країні, необхідно представити в імміграційний офіс лист роботодавця. 

Канберра Канберра - столиця Австралії - є одним з перших прикладів сучасно спланованого міста. Місто є самостійною адміністративною одиницею. Населення складає близько 310 тисяч жителів.Австралійська система вищої та професійної освіти дозволяє вчитися не тільки випускникам шкіл і студентам (шляхом перекладу, з втратою курсу або без), але й людям з вищою освітою, які бажають отримати ступінь магістра або доктора. Найвідоміші вищі навчальні заклади країни розташовані у великих містах, таких як Сідней, Мельбурн, Брісбан.
 
Необхідною умовою для вступу в австралійський вуз є знання англійської мови, підтверджене сертифікатом IELTS. Щоб полегшити собі шлях до мови, можна пройти навчання на довгострокових мовних курсах, наприклад, по тримісячній програмі. За цей час реально не тільки підготуватися до вступу в коледж на підготовчу програму Foundation, але й зрозуміти, наскільки ти готовий жити і вчитися в іншій країні.
 
Існує й інший спосіб вступу - через старші класи австралійської школи. Мінус цього способу - його витратність (доведеться вчитися мінімум ще 2 роки). Вартість навчання в австралійських вузах на 35-40% нижче, ніж у країнах Європи та США. У середньому рік навчання у місцевому коледжі коштуватиме в 6-9 тис. австралійських доларів ($ 5-8 тис.), а в університеті - 24 тис. ($ 7-21 тис.). Ціна залежить від багатьох факторів, в тому числі від обраної спеціальності, розташування та престижності вузу. 

Вузи надають можливість отримання стипендій за магістерськими (Masters) і кандидатським (PhD) програм, причому не тільки в рамках дослідницької роботи, але і в рамках навчання за фахом. 

Студенти-іноземці, які навчаються в Австралії, можуть жити в гуртожитку вузу або знімати квартиру. Російські та європейські студенти часто знімають квартири на декілька чоловік, у той час як студенти з країн Азії вважають за краще жити в гуртожитках. Оренда квартири в центрі Сіднея коштує близько 1.600 австралійських доларів ($ 1.500) на місяць. 

Згідно з місцевим законодавством, будь-який іноземний студент, що проходив навчання в країні не менше двох років, має право залишитися в Австралії на півтора року, не маючи при цьому виду на проживання. 

Торонто 

Торонто — найбільше місто Канади, столиця провінції Онтаріо, центр одного з найгустіш населених регіонів Канади.

На відміну від новозеландських університетів канадські вузи не вимагають від іноземних абітурієнтів попереднього обов'язкового навчання на підготовчих курсах. Для поступлення достатньо мати атестат про повну середню освіту та сертифікат про рівень знання англійської мови (IELTS чи TOEFL). Переведення з вітчизняних вузів можливий з втратою 1-2 курсів. 

Вартість навчання в Канаді в середньому становить від 12 тис. канадських доларів ($ 11 тис.) до 25 тис. ($ 23 тис.) на рік, що майже в два рази дешевше вартості навчання у Великобританії і на 35-40% - в інших країнах Європи.

Канадська система освіти надає можливість отримання двох видів стипендій - неповна стипендія, свого роду фінансова підтримка студентів, і повна стипендія на проходження магістерських та кандидатських програм, орієнтована на талановитих студентів. 

Витрати на проживання в Канаді (проживання, харчування, витрати на транспорт, медична страховка, книги та одяг) становлять близько 1.000 канадських доларів ($ 954) на місяць, що на 20-25% нижче, ніж у США. При цьому кожен канадський ВНЗ має студентський гуртожиток з хорошими побутовими умовами, а також умови для навчання і відпочинку.

Одне з головних достоїнств навчання в Канаді - насичене соціальне життя студентів.  

Крім цього Навчання в канадських вузах часто передбачає можливість проходження оплачуваних стажувань за фахом. Також канадське законодавство дозволяє іноземним випускникам працювати в країні протягом 1-2 років після закінчення місцевих вузів.

Вища освіта за кордоном вважається більш ліберальним, ніж вітчизняна. Пояснюється це, перш за все тим, що вона орієнтована на самовизначення студента, виявлення та розвиток особистих талантів. Крім цього, освіта за кордоном орієнтована на підготовку вузькопрофільних фахівців і практичне використання отриманих знань. Вітчизняні вузи, зі свого боку, випускають фахівців широкого профілю. За інформацією експертів, у вузах Австралії, Нової Зеландії та Канади упродовж останніх років найбільш запотребовані спеціальності, пов'язані з бізнесом, економікою і комерцією, зокрема, бухгалтерським обліком та фінансами. Друге місце серед пріоритетних напрямків ділять туризм, готельний менеджмент та інформаційні технології. 

Також варто відзначити, що Канада спеціалізується на освіті в галузі інформаційних технологій, інженерних наук і будівництва. Австралія славиться освітою в сфері бізнесу, економіки, логістики, туризму, навколишнього середовища, гірничодобувного виробництва, сільського господарства, нафтової галузі. У вузах Нової Зеландії найбільш популярні спеціалізації - бізнес, економіка та аграрні науки. Обираючи країну для навчання, експерти радять враховувати багато факторів, в тому числі напрямок освіти, вартість, умови життя в країні, особливості клімату. 

У роздумах про майбутнє можна навіть згадати знамениту австралійську приказку: You will never never know if you never never go. Що в перекладі означає: ти ніколи нічого не дізнаєшся, якщо не спробуєш.
Категорія: В світі новин | Додав: Iryna86 (05.11.2010)
Переглядів: 1801 | Теги: проживання за кордоном, навчання в Польщі, як стати студентом закордооного вуз, освіта за кордоном, навчання в Австралії, навчання за кордоном | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Допомога ON-LINE
Контакти

   irynakovalchuk86
   oswita.pl@gmail.com
Погода

Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz